Skip to content
Menu
Menu

MHD sa od septembra vráti na školský režim

Od 1.9.2021 budú platiť v sieti prešovskej MHD nové cestovné poriadky. Pri viacerých linkách dôjde k miernym úpravám v cestovných poriadkoch a na cesty sa vrátia školské spoje.

So začiatkom nového školského roka sa už tradične mení aj režim prešovskej mestskej hromadnej dopravy. Od 1. septembra 2021 vstúpia do platnosti nové cestovné poriadky autobusových aj trolejbusových liniek. Menšie úpravy odchodov spojov sa dotknú 18-tich liniek (č. 1, č. 7, č. 11, č. 12, č. 14, č. 15, č. 21, č. 22, č. 28, č. 29, č. 30, č. 33, č. 34, č. 39, č. 43, č. 44, č. 45 a č. 46). Ďalšie tri linky budú premávať v mierne zmenenom režime (č. 32, č 36 a č. 38). Na cesty sa od septembra sa vráti aj 13 školských spojov, pričom piatich sa dotknú úpravy v cestovných poriadkoch (šk. spoje F, K, M, P a T).

Autobusová linka č. 11 bude od 1.9.2021 premávať po upravenej trase cez zastávky Čierny most, Rusínska, Martina Benku, Pavla Horova a Lesnícka. Zruší sa tak pôvodná trasa cez Východnú ulicu, ktorá bola veľmi málo vyťažená.

Na trase linky č. 22 v Teriakovciach bude zriadená nová zastávka MHD Šalgovia medzi zastávkami Labutia a Rázcestie Teriakovce. Obojsmerná zastávka sa nachádza v II. tarifnom pásme a bude obsluhovaná v režime „na znamenie“.

Zastávka Námestie mládeže, na trase liniek č. 2, č. 15, č. 34 a č. 38, bude fungovať v režime na znamenie z dôvodu nižšej frekvencie nástupu a výstupu cestujúcich.

Okrem toho sa rozširuje trasa linky č. 44 až do obce Dulova Ves:

https://www.presov.sk/oznamy/presovska-mhd-bude-od-septembra-premavat-aj-do-dulovej-vsi.html

Jednotlivé oznamy budú zverejnené aj na LCD monitoroch v trolejbusoch. Súhrnný oznam o zmenách v cestovných poriadkoch vrátane novinky – QR kódov s odkazmi na cestovné poriadky, schému siete liniek MHD a školské spoje bude vylepený aj vo vozidlách MHD. Bližšie informácie nájdu cestujúci na www.dpmp.sk.

Zdroj: -VTo-