Skip to content
Menu
Menu

Na Delni čakajú Prešovčanov novinky

(ako) – Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať. Letná sezóna sa blíži a s ňou prídu aj novinky.

Správca areálu, ktorým je mestská spoločnosť PREŠOV REAL, s. r. o., začal s prípravami na otvorenie už v máji. Pre návštevníkov je tento rok pripravených viacero noviniek. V celom areáli sa bude možné už od júla bezplatne pripojiť na internet cez wi-fi, vďaka čomu si môžu Prešovčania spríjemniť čas, ktorý tu strávia. V týchto dňoch sa intenzívne pracuje aj na dokončení nového plážového ihriska s pieskom. V pláne je aj turnaj v plážovej hádzanej. Jeho realizácia však bude závisieť od vývoja situácie súvisiacej so šírením ochorenia COVID-19.

„Návštevníkov určite potešia aj vynovené časti areálu, ktoré prešli pred začiatkom sezóny rekonštrukciou. Podarilo sa obnoviť časť plážového chodníka, na ktorom pribudli nové dlaždice a v krátkom čase bude ukončená aj rekonštrukcia schodov pri vstupe do areálu. Už začiatkom prázdnin pribudnú na Delni aj dve nové bezpečnostné kamery, ktoré budú napojené na monitorovací systém mestskej polície,“ informoval hovorca radnice Vladinír Tomek.

Súťaž na prevádzkovateľov stánkov

To, čo Prešovčanom doteraz vždy chýbalo, boli kvalitné gastronomické služby. Túto sezónu sa to možno zlepší.  V týchto dňoch totiž prebieha súťaž na prevádzkovateľov stánkov s občerstvením, ktoré sú súčasťou areálu.

Prírodný areál je bezplatne prístupný pre verejnosť už teraz. Kúpanie v Delni však zatiaľ možné nie je. Napustenie kúpaliska sa mierne oneskorí. Dôvodom je pretrvávajúce nepriaznivé počasie a poveternostné podmienky. „V dôsledku daždivých dní sa voda v miestnom potoku zakalila, a preto nebola možná jej hygienizácia a následné napustenie do nádrže. Správca areálu však vodu v potoku každý deň kontroluje a pri zlepšení počasia operatívne začne s napúšťaním,“ informoval hovorca Tomek..

Foto: presov.sk