Skip to content
Menu
Menu

Na Hlavnej ulici sa po prvýkrát zviditeľnia Poklady regiónu

Prešovské PKO pripravuje prvý ročník nového podujatia s názvom Poklady regiónu, ktoré bude prebiehať od 23.9. do 25.9.2022 na Hlavnej ulici. Myšlienkou je zviditeľniť regionálne firmy, výrobcov či umelcov a šíriť tak povedomie o pokladoch nášho regiónu aj ďaleko za jeho hranicami.

Do centra Prešova po prvýkrát zavíta jedinečné podujatie Poklady regiónu. Park kultúry a oddychu v Prešove a Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš chcú týmto spôsobom oživiť myšlienku prešovských výstavných trhov.

Podujatie ponúkne v termíne od 23. do 25. septembra 2022 priestor pre originálnu prezentáciu výnimočnej tvorby, príbehu značky a výrobkov významných prešovských a regionálnych firiem, organizácií a jednotlivcov. Je to príležitosť zvýšiť povedomie o lokálnom výrobnom bohatstve, ľudskom potenciáli, technologických inováciách a pre firmy tiež príležitosť osloviť nových zákazníkov a predstaviť sa ako atraktívny zamestnávateľ.
Návštevníci sa môžu tešiť na produkty regionálnych výrobcov a príbehy úspešných firiem z oblasti technológií, remeselnej výroby, odevníctva, dizajnu, ekológie a potravinárstva priamo na Hlavnej ulici. Predstavia sa tiež výnimoční prešovskí hand-made tvorcovia a chýbať nebude ani kultúrny program, v rámci ktorého vystúpia lokálne kapely a miestni umelci. Okrem toho je pripravené aj divadlo a film. Podrobný bude zverejnený už čoskoro.
Počas podujatia Poklady regiónu bude prebiehať aj obľúbený Street Food festival ( https://bit.ly/3QWeyz8 )

Zdroj: presov.sk