Skip to content
Menu
Menu

Nadácia PSK rozdelila rodinám v núdzi vyše 19-tisíc eur

(ako) – Spolu 29 rodín z desiatich okresov Prešovského kraja má dôvod na radosť. Nadácia PSK pre podporu rodiny im na svojom poslednom zasadnutí rozdelila viac ako 19-tisíc eur. Najčastejšie išlo o rehabilitačné pobyty pre ľudí v núdzi.  Najviac ich bolo z okresu Prešov. 

Podľa informácie referentky z oddelenia komunikácie a propagácie na prešovskej župe Lei Heilovej, nadácia pomohla desiatim rodinám z okresu Prešov, šiestim rodinám z okresu Poprad, trom z okresu Snina, ale aj dvom rodinám z okresov Svidník, Sabinov a Kežmarok. Pomocnú ruku podala aj po jednej rodine z okresu Stropkov, Humenné, Vranov nad Topľou a Stará Ľubovňa.

Príspevok na stravu, ošatenie aj bývanie

Väčšina finančných prostriedkov je určených na rehabilitačné pobyty pre deti, tiež na školské potreby či na zabezpečenie základných životných potrieb – stravu, ošatenie či bývanie. Žiadatelia sa obracali na nadáciu aj s požiadavkami o peňažnú pomoc na invalidný vozík, delfinoterapiu, génovú terapiu v USA či liečbu kmeňovými bunkami v Mexiku. Najnižšia pridelená suma predstavovala 200 eur, najvyššia 1000 eur.

„Nadácia PSK pre podporu rodiny prerozdelila za dva roky svojho pôsobenia vrátane poslednej pomoci takmer 120-tisíc eur. Pomoc smerovala rodinám, ktoré sa ocitli v sociálnej, zdravotnej, ekonomickej či existenciálnej núdzi. Tie sa môžu obrátiť na nadáciu počas celého roka. Viac informácií nájdu žiadatelia na www.nadacia-psk.sk.,“ uviedla Lea Heilová.

Komunálne voľby 2022 - Platená inzercia

PaedDr. Patrik Tomič MBA