Skip to content
Menu
Menu

Nelegálne cigarety ukryli v dodávke

Prečítať článok

Kriminalisti finančnej správy našli v dodávke s poľským evidenčným číslom 1,5 milióna kusov cigariet bez kontrolnej známky. Uložené boli na šiestich paletách v 150 kartónových krabiciach. Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov predstavuje sumu presahujúcu 180 000 eur. Zadržaný Ukrajinec maďarskej národnosti bol vzatý do väzby.

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) uskutočnili v obci Bidovce, okres Košice, prehliadku motorového vozidla značky Mercedes–Benz Sprinter s poľským evidenčným číslom. Našli v ňom tabakové výrobky značky L&M Red Label červené, v spotrebiteľskom balení v celkovom množstve 75 000 krabičiek, čo predstavuje spolu 1,5 milióna kusov. Všetky boli bez kontrolnej známky a uložené na šiestich paletách v 150 kartónových krabiciach.  Kriminalisti zaistili aj krycie prepravné doklady CMR a pečiatky spoločností z Maďarska a Talianska.

Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov predstavoval sumu 180 900 eur. Pri akcii bol zadržaný Ukrajinec maďarskej národnosti, voči ktorému bolo vznesené obvinenie zo zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa Trestného zákona.  Nešlo pritom o prvý jeho skutok, za ktorý bol v minulosti obvinený a právoplatne odsúdený. Nakoľko išlo o cudzinca a spôsobil škodu veľkého rozsahu, vyšetrovateľ KÚFS spracoval návrh na vzatie obvineného do väzby, ktorému sudca pre prípravné konanie OS Trebišov v pondelok 27. septembra 2021 vyhovel.

Foto: Finančná správa SR