Skip to content
Menu
Menu

Prenajaté autobusy sú už vo vlastníctve mesta, jazdia v domácich farbách

(ako) – Dopravný podnik mesta Prešov odkúpil posledné dva prenajaté autobusy. Prešli už aj základnými úpravami a namiesto celovozidlovej reklamy dostali nový náter v známych prešovských farbách. Cestujúcich začne znova prepravovať aj zrenovovaný kĺbový autobus.

Dva autobusy Irisbus Crossway LE 12.8 jazdili po prešovských cestách od jesene minulého roka. DPMP ich mal prenajaté od spoločnosti Tempus Trans s. r. o. Košice. Obe vozidlá sa osvedčili a vedenie mestskej spoločnosti sa ich preto rozhodlo odkúpiť.

„Zmluvná cena jedného autobusu je 10 750 eur bez DPH. Dopravný podnik mesta Prešov týmto krokom ročne ušetrí tisícky eur, nakoľko až do marca platil za prenájom jedného takéhoto autobusu 1500 € bez DPH. Vozidlá sú už plnohodnotnými Prešovčanmi, a preto sú prelakované do štandardných mestských farieb – červené a bordové pruhy na bielom podklade,“ informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

Autobusy dostali evidenčné čísla 408 a 409 a prešli základnými úpravami. Doteraz je ich prevádzka bezproblémová a denne sa zaraďujú do premávky na linkách prešovskej MHD.

Podľa hovoru mesta už v najbližších týždňoch odvezie prvých cestujúcich aj zrenovovaný kĺbový autobus SOR NB 18, ktorý je typovo zhodný s dvomi vozidlami prevádzkovanými v DPMP od roku 2009.

Autobus má za sebou dôležitú opravu a súčasťou interiéru sú aj čerstvo prečalúnené sedačky. Dopravný podnik odkúpil toto vozidlo od výrobcu SOR Libchavy za 15-tisíc eur bez DPH. V najbližších dňoch ho čakajú posledné technické úpravy vrátane inštalácie informačného a tarifného systému. Tento autobus výnimočne nedostane lak vo farbách mesta Prešov. Bude na ňom celovozidlová reklama.

 Foto: DPMP