Skip to content
Menu
Menu

Pridajte sa a skrášlite svoje mesto

Prečítať článok

(ako) – Obľúbený festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti s názvom Milujem svoje mesto sa po ročnej pauze v Prešove opäť uskutoční. K akcii sa môže pridať každý, komu záleží na prostredí, v ktorom žije. Festival odštartuje už v sobotu 29. mája a potrvá týždeň.

Ak chcete pomôcť svojmu mestu, upratať a skrášliť ho, prihláste sa prostredníctvom registračného formulára, ktorý nájdete na tejto adrese: http://bit.ly/MSM-REGISTRACIA

„Je mi ľúto, že sa akcia Milujem svoje mesto minulý rok neuskutočnila. Z dôvodu obmedzení súvisiacich s pandémiou ju nemôžeme organizovane usporiadať ani teraz. To nám však nebráni v tom, aby sme si vyzdvihli vrecia a rukavice a upratali naše mesto po častiach, postupne. Pozývame všetkých Prešovčanov, ktorým záleží na našom meste,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Ako informovala tlačová referentka na prešovskej radnici Lenka Šitárová, ak chcete aj vy skrášliť naše mesto, zaregistrujte sa, vyberte si lokalitu a  vyzdvihnite si pracovné pomôcky na výdajných miestach. Pripravené sú pracovné rukavice, vrecia na odpad a zabezpečený je aj odvoz odpadu.

Ak si vyberiete čistenie niektorého z rigolov, mesto Prešov vám privezie potrebné náradie a materiál priamo na miesto v dohodnutom čase. Na ostatné práce si bude potrebné rukavice a vrecia prísť vyzdvihnúť na jedno z výdajných miest.

Výdajné miesta:

 • Centrum – MsÚ – vestibul, Jarková 24; kontakt: Ing. Sopková, Ing. Perušeski: 051/3100567, 0915 513 393
 • Šváby – NC Opál, sklad pri Dennom stacionári, Zemplínska 9; kontakt p. Sakala: 0903 752 748
 • Sídlisko 3 – Trhovisko Centrum, Námestie biskupa Vasiľa Hopka 12061/1; kontakt: p. Havrilová: 0919 293 315

  Čas na výdaj rukavíc a vriec:
  08.00 – 09.00 hod.
  15.30 – 18.00 hod.

Ak ste si nevybrali žiadnu z ponúkaných lokalít, nevadí, môžete si vybrať aj vlastnú. Aj v tomto prípade vám mesto Prešov zabezpečí pracovné rukavice, vrecia na odpad a tiež aj odvoz odpadu. Pomôcky si vo vybraný deň budete môcť vyzdvihnúť na niektorom z výdajných miest.

Podľa informácie Šitárovej, po  skončení práce je potrebné informovať niektorého zo zamestnancov MsÚ o umiestnení naplnených vriec. Mesto Prešov následne zabezpečí ich odvoz. MsÚ môžete informovať telefonicky alebo formou SMS či MMS na niektorý z týchto kontaktov:

 • 0915 513 393
 • 0903 752 748
 • 0919 293 315

V roku 2019 sa do festivalu Milujem svoje mesto zapojilo 2000 dobrovoľníkov, ktorí pomáhali v celom Prešovskom kraji. Mnohí sa tohto projektu zúčastnili už aj v predchádzajúcich ročníkoch.

Hlavnými organizátormi dobrovoľníckej akcie Milujem svoje mesto je platforma Kresťania v Prešove, mesto Prešov a ďalšie dobrovoľnícke organizácie a inštitúcie.