Skip to content
Menu
Menu

PSK bude očkovať bez registrácie v dvoch obchodných centrách

Prečítať článok

Prešovský samosprávny kraj zrealizuje tretí víkend za sebou očkovanie na počkanie v priestoroch obchodného centra. Mobilné jednotky budú jednodávkovou vakcínou Janssen očkovať znovu v obchodnom dome v Prešove a najnovšie aj v Poprade. Kraj je pripravený v oboch mestách počas nedele 1. augusta zaočkovať spolu až tisíc ľudí.

PSK má pre najbližší očkovací turnus k dispozícii vyše 7700 vakcín proti koronavírusu. Z toho 5630 vakcín je určených pre štyri krajské veľkokapacitné vakcinačné centrá – Prešov, Poprad, Humenné a Bardejov. Ďalších 1600 vakcín aj s rezervou pre prípad zvýšeného dopytu kraj vyčlenil pre očkovanie v obchodných centrách. Takmer 500 proticovidových vakcín vyočkuje počas dvoch dní výjazdová očkovacia jednotka tiež vo výrobnej spoločnosti a obciach.

Kraj zareagoval na záujem o beztermínové očkovanie v obchodnom centre zo strany obyvateľov kraja a svoju ponuku rozširuje o vakcináciu v ďalšom nákupnom stredisku. V nedeľu 1. augusta tak bude očkovať v obchodnom centre Eperia Shopping Mall na sídlisku Sekčov v Prešove a v ten istý deň aj v obchodnom centre Max Poprad na Dlhých Honoch. PSK si pre obe miesta zabezpečil po 800 vakcinačných dávok jednodávkovej vakcíny Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson. Predpokladá, že tento spôsob očkovania aj v tento víkend znovu využijú obyvatelia z celého Prešovského kraja.

Dáta z predošlého očkovania v obchodnom centre ukázali záujem zo všetkých 13 okresov kraja, pričom najvyšší bol z okresov Prešov (42,1% z celkového počtu zaočkovaných), Sabinov (11,2%) a Bardejov (10,6%). Možnosť takto sa zaočkovať však využili aj záujemcovia z Košického kraja, konkrétne z miest Trebišov, Spišská Nová Ves, Michalovce či Košice.

Pokračuje i očkovanie v krajských očkovacích centrách. V tento víkend budú otvorené štyri z nich, ktoré podajú vakcínu všetkým záujemcom – registrovaným v štátnej čakárni a cez portál www.psk-ockovanie.sk, aj ľuďom, ktorí do centra prídu bez registrácie. Pri očkovaní na počkanie je potrebné sa preukazovať občianskym preukazom s preukazom poistenca, pri preočkovaní navyše aj potvrdením o prvom zaočkovaní.

V prešovskom centre sa bude v sobotu 31. júla očkovať jednodávkovou vakcínou Janssen. Centrum má k dispozícii 1600 jej dávok. V nedeľu 1. augusta sa bude na Okružnej ulici očkovať a preočkovávať vakcínou Pfizer/BioNTech (1 300 vakcín).

Popradské centrum bude otvorené v sobotu 31. júla a umožní očkovanie nových záujemcov a tiež čakateľov na preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech (1500 vakcín). Vo vakcinačnom centre v Humennom bude v sobotu 31. júla pre záujemcov o očkovanie a preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech pripravených 780 jej dávok. VKOC Bardejov sa otvorí v nedeľu 1. augusta pre čakateľov na podanie druhej dávky vakcíny Sputnik V, ktorú by malo dostať 450 ľudí.

Výjazdová očkovacia služba PSK už tento piatok 30. júla zamieri tiež do výrobnej spoločnosti Bukóza Holding Hencovce, kde by sa malo vakcínou Pfizer/BioNTech preočkovať približne 200 jej zamestnancov. Na ďalší deň (31. júla) bude preočkovávať touto vakcínou starších a imobilných v obciach Sedliská a Ondavské Matiašovce (spolu 280 vakcín).

Lea Heilová
Oddelenie komunikácie a propagácie