Skip to content
Menu
Menu

Radnica uspela s odvolaním, práce na Jarkovej môžu pokračovať

Prečítať článok

(ako) – Dokončenie stavebných prác na Jarkovej ulici nie je ohrozené. Stavebné povolenie na rekonštrukciu Jarkovej ulice bude už po druhý raz posudzovať Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Okresnom úrade v Prešove. Pôvodné rozhodnutie preskúmal odvolací orgán, ktorý ho zrušil a vrátil na nové prejednanie.

Stavebné povolenie na rekonštrukciu Jarkovej ulice v Prešove bolo vydané ešte v auguste 2018. S  komplexnou opravou ulice v historickom centre začalo mesto v máji 2020. Podľa zmluvy mala rekonštrukcia trvať jeden rok. Presne o tri mesiace neskôr súkromná spoločnosť JASAn Parkus III, spol. s r. o., ktorá vlastní parkovisko v severnej časti ulice, podala na Okresnom úrade podnet na preskúmanie stavebného povolenia. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Tomeka, spomínaná firma podala podnet až dva roky po vydaní povolenia na rekonštrukciu.

Faktom však je, že radnica v procese územného a stavebného konania s majiteľom pozemkov vôbec nekomunikovala. Dozvedel sa to, až keď stavebné práce zasahovali aj na jeho pozemok. A nebol jediný. S ostatnými vlastníkmi sa mesto dohodlo dodatočne.

Po podaní podnetu majiteľom spoločnosti Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Okresnom úrade Prešov zrušil právoplatné stavebné povolenie na rekonštrukciu ulice.

„Mesto Prešov sa preto odvolalo na Okresný úrad, odbor opravných prostriedkov, ktorý zrušil rozhodnutie prvostupňového orgánu a celú vec mu vrátil na nové prejednanie a rozhodnutie, pričom nové rozhodnutie už musí zákonným spôsobom odôvodniť a konkretizovať všetky ustanovenia príslušného zákona. Mesto Prešov tak môže dokončiť rekonštrukciu Jarkovej ulice už v najbližších týždňoch, bez zbytočného prerušenia stavebných prác,“ vysvetlil hovorca mesta Vladimír Tomek.

Foto: presov.sk