Skip to content
Menu
Menu

V boji s covidom pomáha aj spoločnosť TIPOS

Neustále sa zvyšujúce počty pacientov nakazených koronavírusom boli podnetom aj pre spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., ktorá sa rozhodla venovať 10 univerzitným a fakultným nemocniciam na Slovensku dokopy 200 tisíc eur. Financie poslúžia na nákup potrebného vybavenia, prístrojov a na prípadné dobudovanie infraštruktúry v súvislosti s pandémiou COVID-19. Svojich 20 tisíc eur využijú zdravotnícke zariadenia podľa vlastnej potreby. FNsP J. A. Reimana Prešov nakúpi detekčné brány s meraním teploty.

Riaditeľ FNsP J. A. Reimana Prešov, Ing. Ľubomír Šarník ocenil prístup spoločnosti TIPOS k aktuálnej epidemiologickej situácii: „Druhá vlna pandémie ochorenia COVID-19 prináša pre slovenské zdravotníctvo nové situácie, s ktorými sa musia manažmenty nemocníc v čo najkratšom možnom čase vysporiadať. Domnievam sa, že aj napriek tomu, že pacient je u nás na prvom mieste, je nevyhnutné chrániť aj náš zdravotnícky personál, ktorý a o pacientov stará. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli investovať 20 000 eur do nákupu detekčných brán s meraním teploty. Zariadenia pomôžu nielen pacientom, ale aj našim zamestnancom. Spoločnosti TIPOS ďakujeme a vážime si, že v týchto časoch nezabúda nanslovenské zdravotníctvo, čím prezentuje vysokú mieru svojej spoločenskej zodpovednosti.“

O tom, prečo sa TIPOS rozhodol podporiť slovenské nemocnice, hovorí Marek Kaňka, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva TIPOS: „Vnímame to ako naše poslanie. V tomto, pre všetkých ťažkom období, si uvedomujeme, že je nevyhnutné podávať pomocnú ruku tam, kde je to najnutnejšie a kde bude mať naša pomoc dosah na čo najviac ľudských životov. Zároveň chceme vhodným spôsobom podporiť hrdinov, ktorí dennodenne tieto životy zachraňujú.“ Ďalšou formou pomoci je aj mobilizácia zamestnancov TIPOSu, ktorí prejavili záujem a vôľu pomôcť aj vo svojom voľnom čase ako dobrovoľníci. „Som im za to veľmi vďačný. Túto aktivitu osobne podporím svojim zapojením aj ja a moji kolegovia z predstavenstva. V týchto časoch si jednoducho musíme pomáhať. Každý v rámci svojich možností. Spoločne však vieme dosiahnuť naozaj veľa,“ dodal Kaňka.

Renáta Cenková,
hovorkyňa FNsP