Skip to content
Menu
Menu

V meste začínajú kosiť verejnú zeleň / Harmonogram kosby

Prečítať článok

(ako) – Zmluvu s mestom na kosbu verejnej zelene majú tento rok v rukách Technické služby mesta Prešov. Očakáva sa, že to budú robiť lacnejšie ako iné zmluvné firmy v minulosti. Začnú kosiť líniovú zeleň popri cestách a parky. Na postupnú kosbu je vypracovaný harmonogram.

Ako informovala tlačová referentka na prešovskej radnici Lenka Šitárová, od dnešného dňa, teda 7. mája 2021, pracovníci technických služieb  kosia verejné plochy vo vlastníctve mesta Prešov, vo všetkých jeho mestských častiach. Začali líniovou zeleňou (popri cestách), reprezentatívnou zeleňou (parky), nasledovať bude kosba vo vnútroblokoch a kosba krajinárskej zelene (okrajové časti zastavaného územia, lúky).

Podľa zmluvy by sa malo v priebehu roka kosiť trikrát. „V niektorých lokalitách sa tráva kosí aj mulčovacou kosačkou, ktorá pokosené trávne zvyšky rozomieľa na drobné časti a zabezpečuje tak návrat organických živín späť do pôdy v najprirodzenejšej forme, bez potreby využívania umelých hnojív. Vzhľadom na to, že kosba zelene závisí najmä od klimatických podmienok, v prípade nepriaznivého počasia sa jej jednotlivé termíny môžu meniť,“ vysvetlila Lenka Šitárová.

Odhadovaný harmonogram kosby mesta Prešov v roku 2021.

Foto: presov.sk