Skip to content
Menu
Menu

V očkovacích centrách PSK rastie záujem o vakcínu

Prečítať článok

Mobilizačná kampaň Prešovského samosprávneho kraja v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva priniesla za uplynulý týždeň vyššie počty zaočkovaných. Kraj bol v termíne od 11. do 17. decembra súčasťou mobilizačnej kampane Ministerstva zdravotníctva SR pod názvom Darujme si Vianoce. Dostupné dáta za týchto sedem mobilizačných očkovacích dní ukazujú vysoké čísla vyočkovaných vakcín Janssen a Pfizer/BioNTech v réžii PSK.

Konkrétne sa ich podalo vyše 8539, a to či už v nákupných domoch, veľkokapacitných očkovacích miestach vo vybraných mestách i obciach kraja, ktoré prejavili záujem o realizáciu očkovania na svojom území. Výrazné číslo vakcín sa vyočkovalo práve počas víkendu 11. a 12. decembra, teda v prvých dvoch mobilizačných dňoch, a to spolu 6 168.

Počas pracovného týždňa (od 13. do 17. decembra) bola v teréne aj výjazdová očkovacia služba PSK, ktorá sprístupnila vakcínu individuálne vo viacerých obciach či väznici, ale aj Spišskej Starej Vsi a aj v Levoči. A od pondelka do piatku bolo realizované i tzv. večerné očkovanie v dvoch nákupných domoch, a to v prešovskej Eperii a popradskom Maxe.  Uvedené pracovné dni a očkovacie miesta priniesli spolu vyše 2 180 aplikovaných vakcín proti koronavírusu, pričom najviac sa ich podalo počas štvrtka 16. decembra, a to až 853 vakcín.

Okrem mobilizačnej kampane rezortu zdravotníctva Prešovský samosprávny kraj zintenzívnil očkovanie aj rámci vlastných aktivít. S motívom Kraj ťa potrebuje zvýšili počet termínov i očkovacích miest, čo sa odrazilo aj na celkovej štatistike. V prvom týždni (od 6.12. do 12.12.) sa záujemcom o očkovanie podalo spolu 7 204  vakcín proti koronavírusu, kým týždeň predtým  to bolo „len“ 4 342 proticovidových vakcín.

Aktuálny posledný týždeň od 13. do 19. decembra zatiaľ lámal rekordy. V  centrách PSK a cez mobilné tímy v réžii župy sa podalo 9 686 vakcín, pričom najvyšší záujem zaznamenal kraj počas uplynulej soboty 18. decembra, kedy bolo aplikovaných celkovo 3921 dávok vakcíny proti ochoreniu Covid-19.

Daša Jeleňová
hovorkyňa PSK