Skip to content
Menu
Menu

Vešiak pomoci v Prešove opäť prinesie teplo ľuďom bez domova

Prečítať článok

(ako) – Vedľa Galérie v Caraffovej väznici nájdu ľudia bez domova počas zimných mesiacov teplé oblečenie. Bude umiestnené na Vešiaku pomoci, ktorý takto pomáha už piatu zimu.

V zime môže aj navonok úplne obyčajný kabát zachrániť život a zahriať tých, ktorí nemôžu zažiť teplo domova. Toto teplo však zahreje nielen telo, ale aj dušu, a to dobrým skutkom pomoci.

Občianske združenie Podaj ďalej preto už po piatykrát umiestnilo Vešiak pomoci v centre mesta, vedľa Galérie v Caraffovej väznici.

Vešiak pomoci slúži na zavesenie zimnej bundy alebo teplého kabátu, ktorými môžu Prešovčania pomôcť v chladných mesiacoch ľuďom bez domova. Ako zdôraznila tlačová referentka mesta Lenka Šitárová, neslúži len na zber šatstva, preto naň nie je možné zavesiť iné kusy oblečenia, ako sú napríklad nohavice, blúzky, svetre, detské oblečenie, alebo aj obuv. Vešiak slúži výhradne na zavesenie kabátov či zimných búnd pre ľudí bez domova.

Na poriadok v jeho okolí bude dohliadať kamerový systém prešovskej Mestskej polície. Vešiak pomoci bude v centre mesta pomáhať počas celej zimy až do konca februára 2021.

Foto: presov.sk