Skip to content
Menu
Menu

Viete, ktoré náklady hradia zdravotné poisťovne pri ošetrení na zahraničnej dovolenke?

Zdravotnícke témy sú prítomné aj pri mori alebo v horách, lebo ako sa hovorí, „nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch“. Ak už budete musieť navštíviť na dovolenke lekára, je dobré vedieť, kto by mal náklady na ošetrenie uhradiť a čo je najvhodnejšie v takej situácii robiť. Kto bude platiť lieky, ošetrenie v ambulancii, či hospitalizáciu?

Advokátska kancelária h&h PARTNERS pripravuje svoj 15. online webinár, kde sa budeme zaoberať základnými informáciami o preplácaní nákladov zdravotnej starostlivosti poskytnutej v zahraničí zo strany zdravotných poisťovní. Počas webinára zaznejú základné odporúčania, ktoré by bolo vhodné ešte pred nástupom do auta, lietadla, či pred nalodením sa na loď určite dodržať.

„Dovolenka lekárovi začína ešte v samotnej ambulancii. Lekár ešte skôr ako odíde na dovolenku nesmie zabudnúť nahlásiť svoju neprítomnosť v ambulancii na samosprávny kraj,“hovorí JUDr. Ivan Humeník, PhD.

Samozrejme, že každý si ide na dovolenku oddýchnuť, ale čo, keď sa už niečo stane? „ Vtedy je potrebné vedieť, v ktorých prípadoch platí za zdravotnú starostlivosť poskytnutú v zahraničí slovenská zdravotná poisťovňa. Ale tiež je dobré mať prehľad o tom, aký je minimálny rozsah cestovného poistenia  a jeho krytia, ktorý by v zmluve určite mal byť garantovaný,“ dodal JUDr. Humeník, PhD.

 

Kompletný popis tém pripravovaného webinára:

  • V ktorých prípadoch platí za zdravotnú starostlivosť poskytnutú v zahraničí slovenská zdravotná poisťovňa?
  • Cestovné poistenie a minimálny rozsah jeho krytia, ktoré by ste v zmluve určite mali mať garantované
  • Ako postupovať v prípade úrazu, či potreby ošetrenia, aby ste si ušetrili zbytočnú administratívu po návrate domov?
  • Kazuistika priamo z kuchyne hhPARTNERS – úraz pri lyžovačke v zahraničí a prístup zdravotnej poisťovne pri riešení žiadostí o úhradu nákladov (ako sa z toho poučiť)

Päť vecí, na ktoré určite nezabudnite pred tým, ako za sebou zamknete vchodové dvere do bytu a vyrazíte na cestu.

Webinár bude vysielaný 30.06.2022 od 17.00 do 18.30 na tomto linku. Na tom istom linku bude voľne prístupný aj po živom odvysielaní.

Mgr. Pavol Boka
boka@hhpartners.eu