Skip to content
Menu
Menu

Vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej sa výrazne zmenil

(ako) – Lokalita na rohu ulíc Hviezdoslavova – Štefánikova prešiel výraznou zmenou a po revitalizácii sa stala príjemnou oddychovou zónou. Obyvatelia si teraz môžu oddýchnuť vo vynovenom vnútrobloku. Pribudla tu zeleň, lavičky aj detské ihrisko.

Vo vnútrobloku bola vysadená zeleň na ploche 4,5-tisíc metrov štvorcových. Vysadené boli stromy, kry a rastliny. Obyvatelia vnútrobloku si môžu oddýchnuť na nových lavičkách, pribudli tiež fitness prvky pre športovcov a detské ihrisko pre najmenších.

„Pri obnove vnútroblokov dbáme najmä na vybudovanie prvkov zelenej infraštruktúry a trvalú udržateľnosť. Premena vnútrobloku na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici na krajší, bezpečnejší a hlavne zelenší priestor ponúka Prešovčanom mnoho možností na trávenie voľného času a verím, že to budú postupne s ustupujúcimi opatreniami aj radi využívať,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Ako informovala tlačová referentka na prešovskej radnici Lenka Šitárová, na detskom ihrisku môžu deti nájsť dvojitú reťazovú hojdačku, kolotoč so sedadlami, dve veže so šmykľavkou a mostom a tiež aj lezecký balvan.

Dostavané boli aj chodníky pre peších v celkovej dĺžke 342 metrov. Dopadové plochy sú z gumovej dlažby a pribudlo aj osvetlenie, ktoré zvýši bezpečnosť pri pohybe obyvateľov. Zrekonštruované boli aj klepáče na koberce a sušiaky na bielizeň. Rekonštrukciu urobila spoločnosť O.S.V.O. comp, a. s. na základe verejného obstarávania za 164-tisíc eur.

Projekt s názvom „Revitalizácia vnútrobloku ulíc Hviezdoslavova-Štefánikova v Prešove“ bol podporený v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, ku ktorému bola uzatvorená zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku vo výške 197 929,37 eur (z toho podpora z fondu EÚ 177 094,70 eur). Mesto Prešov sa na revitalizácii vnútrobloku podieľa 5% spolufinancovaním.

Foto: presov.sk