Skip to content
Menu
Menu

Prešovský magazín patrí medzi najobjektívnejšie periodiká na Slovensku

Transparency International Slovensko skúmalo objektívnosť tlačených mestských médií v najväčších slovenských mestách. Prešovský magazín skončil na treťom mieste a v hodnotení transparentnosti tak predbehol aj hlavné mesto.

Prešovský magazín uspel v hodnotení užitočnosti, objektívnosti a verejnoprávneho charakteru radničných novín v 100 najväčších mestských samosprávach (radničné noviny vydáva 84 z nich), ktoré uskutočnila Transparency International Slovensko. Išlo v poradí už o tretie takéto hodnotenie mestských periodík, v ktorom Prešovský magazín skončil na tretej priečke. V percentuálnom hodnotení to predstavuje takmer 71%.

„Výsledok, ktorý dosiahol Prešovský magazín v celoslovenskom hodnotení nám potvrdzuje, že náš mesačník má svoju kvalitu a má zmysel pokračovať v jeho vydávaní aj naďalej. Tretie miesto nám však zároveň dáva priestor zlepšovať sa a prinášať Prešovčanom ešte kvalitnejší obsah ako doteraz,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto Prešov sa zároveň dlhodobo snaží pristupovať k výrobe Prešovského magazínu hospodárne. Napríklad pre rok 2022 predstavujú náklady na tlač a distribúciu nášho periodika celkovo 33 900 eur. Pre porovnanie, najdrahšie noviny vydáva hlavné mesto, ktoré na ne v roku 2020 vyhradilo 112-tisíc eur.

Zdroj: presov.sk