Skip to content
Menu
Menu

Fajčenie v priestoroch parlamentu aj marenie výboru. Liberáli chcú odvolať Huliaka

Prečítať článok

19.4.2024 (SITA.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podá na najbližšej schôdzi parlamentu návrh na odvolanie Rudolfa Huliaka z postu predsedu parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Informoval o tom poslanec Alojz Hlina (SaS).

Huljak podľa Hlinu v primeranej miere zodpovedá aj za vývoj na ministerstvách, ktoré sú v gescii výboru, teda pôdohospodárstva a životného prostredia. Ako dodal poslanec SaS, situácia v nich je zúfalá.

„V rámci ministerstva životného prostredia je šéfom Tatranského národného parku pytliak, pobehujú nám tu medvede, rezort ich chce zaradiť medzi zemetrasenia a pandémie, celé ministerstvo je skôr obchodnícke,“ vysvetlil Hlina a zároveň dodal, že „sme jediná krajina v Európskej únii, ktorá nevyplatila poľnohospodárov“.

Hlina doplnil, že Huliak zasadanie výboru marí a obštruuje. „Z opozície nás je vo výbore päť. Nie sme tak schopní dosiahnuť, aby bol výbor uznášaniaschopný, chýba jeden koaličný poslanec. Len v prípade platieb pre farmárov boli zmarené minimálne dva výbory. V agende životného prostredia tiež,“ vysvetlil Hlina.

A spomenul aj Huljakovo fajčenie v priestoroch parlamentu s tým, že verejnosť podľa neho vníma porušovanie nariadení citlivo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Odvolanie z funkcie
Zdroj: SITA.sk – Fajčenie v priestoroch parlamentu aj marenie výboru. Liberáli chcú odvolať Huliaka © SITA Všetky práva vyhradené.