Skip to content
Menu
Menu

Magistrát odmieta obvinenia hotela Devín, parkovisko nezabral neoprávnene

Prečítať článok

8.6.2024 (SITA.sk) – Magistrát Bratislavy odmieta tvrdenie zástupcov hotela Devín, že mu neoprávnene zabral súkromné parkovisko v centre, ktoré má byť súčasťou parkovacieho systému PAAS. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca hlavného mesta Peter Bubla.

Zástupcovia hotela tvrdia, že magistrát počas prvého júnového víkendu nezákonne znefunkčnil ich súkromné parkovisko a začal na ňom uplatňovať parkovaciu politiku.

Na liste vlastníctva nie je vecné bremeno

„Cieľom PAAS je v prvom rade zlepšiť dostupnosť parkovania pre rezidentov a Bratislavčanov a v nadväznosti na to vytvoriť čo najviac parkovacích miest na komunikáciách, ktorých vlastníkom a správcom je hlavné mesto,“ uviedol hovorca Bratislavy s tým, že sa to týka aj parkoviska pri hoteli Devín, kde budú podľa nového značenia parkovacie miesta k dispozícii pre obyvateľov a návštevníkov v systéme PAAS.

„Spojnica ulíc Lodná a Riečna nebola zaradená do siete miestnych ciest a vo vzťahu k pozemkom, ktoré sa nachádzajú na spojnici, nie je na liste vlastníctva zapísané žiadne vecné bremeno tak, ako to uvádza mesto,“ argumentuje hovorca hotela Devín Karol Wolf a dodáva, že z listu vlastníctva je naopak jasné, že pozemky patria výlučne hotelu Devín a nie sú zaťažené vecným bremenom.

Diskusii sú otvorení

Podľa magistrátu je uvedený úsek riadne zaradený do siete miestnych ciest. „V každom prípade, v danej veci sme otvorení ďalším diskusiám s vedením hotela Devín,“ doplnil hovorca mesta.

Hotel podal v tejto súvislosti trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a zvažuje, že trestné oznámenie rozšíri o konkrétne osoby a inštitúcie. „Hotel Devín žiada, aby bolo zabraté parkovisko okamžite uvedené do pôvodného stavu,“ dodal Wolf.

Viac k témam: PAAS, Parkovacia politika, Parkovanie
Zdroj: SITA.sk – Magistrát odmieta obvinenia hotela Devín, parkovisko nezabral neoprávnene © SITA Všetky práva vyhradené.