Skip to content
Menu
Menu

Nominácie na Novinársku cenu sú už zverejnené, víťazné práce reprezentujú 12 redakcií

Prečítať článok

12.5.2024 (SITA.sk) – Nominácie jubilejného 20. ročníka Novinárskej ceny sú už známe. Nominované práce v jedenástich súťažných kategóriách vybralo 48 porotkýň a porotcov, reprezentujú 12 redakcií. O laureátoch a laureátkach dvoch špeciálnych cien rozhodla Rada súťaže.

V rámci písanej žurnalistiky vyberie porota laureátov v kategóriách investigatívny príspevok, komentár, reportáž, rozhovor a ekonomický príspevok. V audiovizuálnej žurnalistike ocení investigatívny príspevok, reportáž, rozhovor a diskusiu. Ďalšími kategóriami sú občianska žurnalistika, regionálna žurnalistika a podcast.

Témy hodnotených príspevkov

Tohtoročnou novinkou je cena Osobnosť slovenskej žurnalistiky, ktorú vyberala špeciálna porota v zložení Iveta Radičová, Zuzana Szatmáry, Alexej Fulmek a Rudolf Chmel. Všetky nominácie možno nájsť na stránke novinarskacena.sk.

Hodnotené príspevky sa venovali rôznorodým témam, ktoré na Slovensku aj v zahraničí rezonovali v uplynulom roku. Pokračujúca vojna na Ukrajine a jej dôsledky, predvolebná kampaň, narastajúci vplyv dezinformácií, nástup umelej inteligencie, korupčné kauzy a inklúzia menšín boli jednými z hlavných tém nominovaných príspevkov.

Nová kategória

Nová kategória Najlepší ekonomický príspevok síce nepriniesla príliš optimistické prognózy pre budúcnosť našej krajiny, ale ukázala veľký potenciál našich novinárok a novinárov odborne a profesionálne popísať výzvy, ktorým čelíme,“ informovala Andrea Kleine z Nadácie otvorenej spoločnosti.

Mená víťazov budú známe na slávnostnom odovzdávaní cien 21. mája o 18:00 v Starej tržnici v Bratislave. Ceremoniál bude možné sledovať aj online prostredníctvom livestreamu na facebookovej stránke Novinárskej ceny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: laureáti, Nominácie, Novinárska cena
Zdroj: SITA.sk – Nominácie na Novinársku cenu sú už zverejnené, víťazné práce reprezentujú 12 redakcií © SITA Všetky práva vyhradené.