Skip to content
Menu
Menu

Post predsedu parlamentu patrí Hlasu, Tomáš apeluje na dodržiavanie koaličnej dohody (video)

Prečítať článok

19.4.2024 (SITA.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) si nárokuje post predsedu parlamentu, vyplýva to totiž z koaličnej dohody. Pre agentúru SITA to potvrdil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).

Voľba budúceho predsedu je odložená

Budúcemu prezidentovi Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) zanikol mandát poslanca, a teda aj funkcia predsedu parlamentu, deň po zvolení za hlavu štátu v prezidentských voľbách.

V súčasnosti je poverený výkonom právomocí predsedu parlamentu jeho podpredseda Peter Žiga (Hlas-SD). Otázku voľby predsedu nateraz koalícia odložila, vrátia sa k nej až po voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa na Slovensku konajú 8. júna.

Plnenie koaličných dôhod

Myslíme si, že dôvera koaličných partnerov by mala byť založená na plnení koaličných dohôd a programového vyhlásenia vlády,“ myslí si Tomáš.

Aktuálne si na post šéfa parlamentu robí nárok podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Tomáš tento týždeň informoval, že strana Hlas-SD nominovala do tejto funkcie ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richarda Rašiho. V eurovoľbách kandiduje aj Danko, podľa Rašiho tak všetko závisí od výsledku volieb.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/04/erik-tomas_post-predsedu-parlamentu-4c04.mp4

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Predseda parlamentu, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Post predsedu parlamentu patrí Hlasu, Tomáš apeluje na dodržiavanie koaličnej dohody (video) © SITA Všetky práva vyhradené.