Skip to content
Menu
Menu

Vláda na post eurokomisára navrhne Šefčoviča. Môže dostať pozíciu, ktorú by nezískal nikto iný zo Slovenska, argumentuje Fico

Prečítať článok

19.4.2024 (SITA.sk) – Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča, ktorý je momentálne podpredsedom Európskej komisie. Uviedol to predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) po skončení samitu EÚ v Bruseli. Ako premiér zdôraznil, pozíciu podpredsedu Európskej komisie zastáva „absolútne fundovaný a medzinárodne uznávaný človek“.

„Šefčoviča požiadajú o spoluprácu vždy vtedy, keď sú ťažké testy, akým bol napríklad brexit,“ vyhlásil Fico a dodal, že Šefčovič v súčasnosti pracuje na zelenej dohode a má veľké povinnosti v súvislosti s energiami.

„Dá sa predpokladať, že jeho postavenie v Európskej komisii je tak silné, že pokiaľ by pokračoval ďalej, tak dostane pozíciu, ktorú by nezískal nikto iný zo Slovenska,“ uzavrel Fico.

Viac k témam: Európsky samit, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Predseda vlády
Zdroj: SITA.sk – Vláda na post eurokomisára navrhne Šefčoviča. Môže dostať pozíciu, ktorú by nezískal nikto iný zo Slovenska, argumentuje Fico © SITA Všetky práva vyhradené.