Skip to content
Menu
Menu

Progresívci majú s novelou zákona o výdavkových limitoch tri problémy, podľa Kišša to znamená menej skutočného šetrenia (video)

Prečítať článok

17.4.2024 (SITA.sk) – Poslanec Progresívneho Slovenska Štefan Kišš vyzval vládu Roberta Fica, aby konala pre záchranu európskych peňazí, ktorých prepadnutie Slovensku hrozí.

Hrozí nám pokuta

Treba podľa jeho slov pripraviť riešenia, ktoré uspokoja Európsku komisiu, no najmä zlepšia hlavne kvalitu života nás všetkých.

Rezort financií nedávno prišiel s novelou zákona, ktorá upravuje výdavkové limity. S týmto materiálom však má Progresívne Slovensko tri problémy.

Výdavkové limity nie sú podľa Kišša splnením míľnika v pláne obnovy. „Naďalej nám hrozí pokuta 450 mil. eur, hovorí sa to v kuloároch. Táto hrozba je reálna, ak vláda nepripraví riešenia a nebude konsolidovať,“ povedal Kišš.

Prípadné sankcie

Takéto riešenie bude pre Fica zároveň podľa Kišša znamenať menej skutočného šetrenia, lebo prípadné sankcie z neplnenia bude znášať až vláda po ňom.

A tretím problémom podľa neho je, že krátenie príspevku do druhého piliera sa podľa pravidiel počíta ako konsolidačné opatrenie. „Národné výdavkové limity sú inteligentnejšie. Motivovali by hľadať skutočné riešenia a nie triky,“ dodal Kišš.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Plán obnovy, Sankcie, Štátny rozpočet, Výdavkové limity
Zdroj: SITA.sk – Progresívci majú s novelou zákona o výdavkových limitoch tri problémy, podľa Kišša to znamená menej skutočného šetrenia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.