Skip to content
Menu
Menu

Progresívci považujú zotrvanie Šimkovičovej na poste ministerky za veľkú škodu pre slovenskú kultúru

Prečítať článok

14.5.2024 (SITA.sk) – Opozičné hnutie Progresívne Slovensko (PS) považuje zotrvanie Martiny Šimkovičovej (nom. SNS) vo funkcii ministerky kultúry za veľkú škodu pre slovenskú kultúru. Progresívci zdôraznili, že za odvolanie ministerky v parlamente jednohlasne hlasovali.

Badateľná nejednotnosť koalície

Podľa predsedu hnutia Michala Šimečku ale v kuloároch vnímajú kritické postoje koaličných poslancov k návrhom z dielne rezortu kultúry. Podľa šéfa progresívcov je nejednotnosť koalície badateľná.

Podľa podpredsedníčky hnutia a podpredsedníčky parlamentného výboru pre kultúru a médiá Zory Jaurovej ministerka kultúre nerozumie, ani ju nemá rada.

„To, ako riadi rezort kultúry je nemožné udržať ďalšieho tri a pol roka. A už zajtra príde do parlamentu ďalší absurdný návrh z tohto ministerstva. Zákon, ktorý likviduje verejnoprávnu televíziu a rozhlas,“ myslí si poslankyňa.

64 poslancov bolo za odvolanie

Poslanci parlamentu nevyslovili nedôveru ministerke kultúry Šimkovičovej. Za jej odvolanie hlasovalo 64 poslancov, 78 bolo proti. Jej odvolávanie iniciovalo hnutie PS a strana Sloboda a Solidarita.

Ministerke kultúry podľa nich chýba odbornosť, predošlé skúsenosti v kultúre, profesionálny kredit, potrebný prehľad o rezorte či akákoľvek riadiaca skúsenosť.

Ministerka podľa opozície nepredstavila žiadnu odbornú víziu rezortu a dehonestuje post, na ktorom pôsobí. Spôsob jej komunikácie označili za urážlivý a nedôstojný voči mnohým i kultúre samotnej.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Ministerka kultúry SR, Odvolávanie ministerky Šimkovičovej, podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko, Predseda Progresívneho Slovenska
Zdroj: SITA.sk – Progresívci považujú zotrvanie Šimkovičovej na poste ministerky za veľkú škodu pre slovenskú kultúru © SITA Všetky práva vyhradené.