Skip to content
Menu
Menu

Restoratívna justícia a ukladanie alternatívnych trestov sa podľa ministerstva spravodlivosti zefektívni

Prečítať článok

9.6.2024 (SITA.sk) – Ukladanie alternatívnych trestov sa zefektívni. Informovalo o tom ministerstvo spravodlivosti a priblížilo, že štátny tajomník rezortu spravodlivosti Michal Sedliak začal spolu s generálnym riaditeľom sekcie Restoratívnej a alternatívnej justície Danielom Petričkom sériu pracovných stretnutí so sudcami trestnoprávnych kolégií a grémií v Košickom kraji.

Sedliak spresnil, že išlo o jedno z prvých stretnutí, cieľom ktorých je zefektívniť výkon restoratívnej justície a ukladanie alternatívnych trestov. Zdôraznil v tejto súvislosti dôležitosť probačných a mediačných úradníkov s tým, že títo úradníci majú byť partnermi pre sudcov a prokurátorov.

Diskusia potvrdila neefektívne nastavené procesy inštalácie technických prostriedkov pri využívaní elektronického monitoringu osôb, ako aj pri inštitúte predbežného šetrenia pred jeho využitím,“ povedal Sedliak a doplnil, že informovanosť sudcov o funkcionalitách a možnostiach využívania elektronického monitoringu bola doteraz zo strany rezortu nedostatočná.

Výsledky zo stretnutí budú podľa jeho slov pretavené do konkrétnych krokov, aby sa odstránili problémy v aplikačnej praxi.

Viac k témam: alternatívne tresty, restoratívna justícia, Štátny tajomník, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Restoratívna justícia a ukladanie alternatívnych trestov sa podľa ministerstva spravodlivosti zefektívni © SITA Všetky práva vyhradené.