Skip to content
Menu
Menu

Šimečka odmietol výzvu Fica na ospravedlnenie, proti protiústavným zákonom bude bojovať v parlamente aj uliciach

Prečítať článok

4.7.2024 (SITA.sk) – Líder Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka odmietol výzvu predsedu vlády Roberta Fica na ospravedlnenie sa za postoje opozície v súvislosti s vládnou novelou Trestného zákona. Ako opozičné hnutie zdôraznilo, Ústavný súd SR totiž poukázal na protiústavné aspekty novely.

„Je zásluhou opozície, že najhoršie časti zákona vypadli. V opozičnej práci budeme pokračovať v parlamente a ak to bude nutné, tak aj v uliciach alebo podaniami na ústavný súd,“ zdôraznil Šimečka. Doplnil však, že pre Slovensko nie je dobré, že vláda nakoniec dosiahla svoje a zločinci dostanú miernejšie tresty.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) uvítal rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR ohľadom novely Trestného zákona. V mene vládnej koalície vyzval bývalú prezidentku Zuzanu Čaputovú, opozíciu, a tiež mimovládne organizácie a médiá, ktoré označil za protivládne, aby sa ospravedlnili za prejavy nenávisti i organizovanie protestov v súvislosti s touto novelou.

Viac k témam: bývalá prezidentka SR, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Koalícia, Líder Progresívneho Slovenska, Médiá, Mimovládne organizácie, Novela Trestného zákona, Opozícia, Ospravedlnenie, Predseda vlády
Zdroj: SITA.sk – Šimečka odmietol výzvu Fica na ospravedlnenie, proti protiústavným zákonom bude bojovať v parlamente aj uliciach © SITA Všetky práva vyhradené.