Skip to content
Menu
Menu

V Seredi obnovili ďalší sídliskový dvor za takmer 800-tisíc eur, súčasťou investície boli nové chodníky či detské ihrisko

Prečítať článok

19.5.2024 (SITA.sk) – V Seredi obnovili za takmer 800-tisíc eur sídliskový vnútroblok na Ulici D. Štúra II. Súčasťou investície boli podľa Zuzany Slahučkovej z Mestského úradu v Seredi nové chodníky, verejné osvetlenie, detské ihrisko, fit prvky, lavičky a odpadkové koše.

Kultúrne a podnetné prostredie

Pribudli aj nové závlahy a nový povrch na basketbalovom ihrisku. Vysadených tu bolo 90 listnatých stromov, 11 ihličnatých, 2365 kríkov, 1184 trvaliek a okrasných tráv, 1480 cibuľovín, vysiali viac ako 7300 metrov štvorcových nového trávnika, 1300 metrov štvorcových kvetinovej lúky, vysadili aj kvety a záhony.

„Považujem za dôležité, aby obyvatelia sídlisk mali možnosť tráviť voľný čas v kultúrnom a podnetnom prostredí. Vplyv estetiky prostredia, vplyv kvalitnej zelene, moderné a vkusné doplnky vnútrobloku podvedome formujú aj prejavy správania sa,“ povedal primátor Serede Ondrej Kurbel.

Dotácie z MIRRI

Projekt nadviazal na obnovu vnútrobloku Dionýza Štúra I., ktorí Seredčania poznajú aj ako Kubačov park.

„Celkové náklady na hotové dielo dosiahli 777-tisíc eur. Z tejto sumy je až 506-tisíc eur financovaných z dotácie, ktorú sme získali z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR,“ uviedol projektový manažér mesta Branislav Bíro. Sereď podľa neho uspela až s tromi projektami komplexných obnov svojich vnútroblokov.

„Na konte projektového oddelenia mesta je za ostatné obdobie okrem iných menších projektov úspešná regenerácia vnútrobloku D. Štúra I, aktuálny vnútroblok D. Štúra II a tiež vnútroblok na Garbiarskej ulici. Ide spolu už o takmer dva milióny eur dotiahnutých z externých zdrojov pre rozvoj mesta,“ uzavrel Bíro.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Revitalizácia
Zdroj: SITA.sk – V Seredi obnovili ďalší sídliskový dvor za takmer 800-tisíc eur, súčasťou investície boli nové chodníky či detské ihrisko © SITA Všetky práva vyhradené.