Skip to content
Menu
Menu

STAVBA OC FORUM SI VYŽIADA ĎALŠIE OBMEDZENIA PRE CHODCOV AJ VODIČOV

(ako) – Dočasne vytvorené koridory pre chodcov na Štefánikovej a Hviezdoslavovej ulici v okolí stavby OC Forum budú od 2. 3. 2020 a 9. 3. 2020 dočasne uzavreté. Dôvodom je odstraňovanie vrstiev chodníkov a prekládky inžinierskych sietí. Ďalšie obmedzenie sa týka vodičov. Z Partizánskej na Masarykovú sa teraz nemôže odbočovať.
Ako informovala tlačová referentka na prešovskej radnici Lenka Šitárová, od pondelka 2. marca bol uzavretý dočasný koridor pre chodcov na Štefánikovej ulici. Konkrétne, v úseku od Masarykovej ulice po ulicu Janka Borodáča. Od budúceho pondelka, teda od 9. marca to bude platiť aj na juhozápadnom rohu križovatky ulíc Štefánikova a Hviezdoslavova. „Dôvodom tejto dočasnej uzávierky je začiatok prác na odstraňovaní povrchu a podložných vrstiev chodníkov a tiež prekládky inžinierskych sietí. Chodci môžu využiť obchádzkovú trasu po uliciach Masarykova, Partizánska a Pavlovičovo námestie, respektíve Hlavná, Weberova a Okružná,“ informovala Šitárová. Hneď, ako budú uložené pochôdzne vrstvy chodníkov a dovolí to charakter stavebných prác, budú dočasné koridory pre chodcov na Štefánikovej a Hviezdoslavovej ulici opätovne otvorené.
Zákaz odbočenia z Partizánskej na Masarykovu ulicu
Z dôvodu zlepšenia plynulosti cestnej premávky na obchádzkovej trase uzatvorených ulíc Štefánikova a Hviezdoslavova začal platiť dočasný zákaz odbočenia z Partizánskej ulice vľavo na Masarykovu. Tento zákaz bude platiť až do konca júna. „Obchádzková trasa pre vozidlá idúce z Partizánskej ulice na Grešovu ulicu bude vedená po uliciach Masarykova (smer Čierny most), Kuzmányho a Lesík delostrelcov,“ uviedla Šitárová.
Foto: presov.sk