Skip to content
Menu
Menu

Rusko podniklo ďalší útok na energetickú infraštruktúru Ukrajiny, odpálilo i raketu na mesto približne 150 kilometrov od našich hraníc

Prečítať článok

8.5.2024 (SITA.sk) – Ruské sily zaútočili počas noci na stredu na energetické zariadenia v šiestich ukrajinských oblastiach. Ako na Telegrame uviedlo ukrajinské ministerstvo energetiky, pod ruskú paľbu sa dostala Poltavská, Kirovohradská, Zaporožžská, Ľvivská, Ivano-Frankivská a Vinnycká oblasť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Úrady momentálne mapujú škody a energetici už začali s opravami.

„Úspora elektrickej energie je príspevok každého z nás k víťazstvu. Dôležitá je najmä zodpovedná spotreba v ranných a večerných hodinách,“ uviedlo ministerstvo.

V noci tiež vo všetkých oblastiach vydali výstrahu pred leteckým útokom. Po ruskom raketovom útoku neboli v metropole Kyjev hlásené žiadne obete ani škody. Všetky vzdušné ciele v hlavnom meste boli zničené protivzdušnou obranou.

V stredu ráno bolo opäť vydané varovanie pred náletom po tom, ako Rusi odpálili raketu smerom k mestu Stryj vo Ľvivskej oblasti. Výstraha platila približne 30 minút. Mesto Stryj sa nachádza približne 150 kilometrov od slovenských hraníc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: energetická infraštruktúra, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské ministerstvo energetiky, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusko podniklo ďalší útok na energetickú infraštruktúru Ukrajiny, odpálilo i raketu na mesto približne 150 kilometrov od našich hraníc © SITA Všetky práva vyhradené.