Skip to content
Menu
Menu

Župa príde s vakcínou ôsmich miest a šestnástich obcí

Krajská samospráva cez tento víkend sprístupní vakcínu proti koronavírusu aj vo Svidníku a vo Svite. Otvorí tri svoje veľkokapacitné očkovacie centrá a zrealizuje vakcinovanie jednodávkovým Janssenom rovnako v troch obchodných centrách. Spolu pripravila dvanásť víkendových očkovacích termínov. V teréne je aj jej mobilná jednotka, ktorá od utorka do piatku očkuje na osemnástich rôznych miestach. Kraj koordinuje tiež očkovanie aktuálne v piatich zariadeniach sociálnych služieb.

Prešovský samosprávny kraj tento týždeň znovu umožní očkovanie jednodávkovým Janssenom a očkovanie a preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech, a to vo ôsmich mestách, šestnástich obciach a piatich zariadeniach sociálnych služieb. Ponuku očkovacích miest znovu rozširujeme. Tento víkend prichádzame s vakcínou aj do

Svidníka a do Svitu, kde zrealizujeme očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen v úzkej

spolupráci s miestnymi samosprávami. Naším zámerom je umožniť očkovanie v ďalších mestách i obciach, pretože v súčasnej dobe, kedy koronavírus udrel plnou silou, je potrebné očkovanie zefektívniť. Naša výjazdová služba je naozaj maximálne vyťažená. Tento pracovný týždeň je prítomná na viac ako dvadsiatich miestach. Sme teda všade tam, kde nás potrebujú,“ vyjadril sa v tejto súvislosti predseda PSK Milan Majerský.

Cez víkend kraj umožní očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen v troch nákupných domoch. V sobotu 4. decembra v OC Hypka v Bardejove, v sobotu a nedeľu (4. – 5. decembra) v OC Eperia Shopping Mall v Prešove i OC Max Poprad. Očkovacie tímy PSK sú pripravené aplikovať tu stovky vakcín, a to v čase od 10.00 do 17.00 hod.

V sobotu 4. decembra prešovská župa umožní očkovanie Janssenom tiež v Kine Dukla vo Svidníku, v Mestskej športovej hale vo Vranove nad Topľou a vo veľkokapacitnom očkovacom centre Obchodnej akadémie v Humennom, a to v čase od 10.00 do 17.00 hod. V tento deň prebehne očkovanie touto vakcínou i na Mestskom úrade vo Svite, avšak od 9.00 do 17.00 hod. A v skrátenom čase medzi 16.00 až 18.00 hod aj vo VKOC v SOŠ technickej v Prešove. Vo všetkých troch krajských očkovacích centrách bude najbližší víkend aplikovaná vakcína

Pfizer/BioNTech, a to jej prvá, druhá i tretia dávka. Prešovské VKOC v SOŠ technickej bude otvorené v sobotu 4. decembra. Očkovanie a preočkovanie touto vakcínou je tu naplánované od 8.00 do 16.00 hod. Očkovacie centrum v Poprade, a to v SPŠ techniky a dizajnu, bude otvorené rovnako v prvý víkendový deň od 8.00 do 18.00 hod., humenské centrum v Obchodnej akadémii na Komenského ulici v nedeľu 5. decembra od 8.00 do 16.00 hodiny.

Vo všetkých troch centrách sa uskutoční očkovanie a preočkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech na základe registrácie cez štátny systém www.korona.gov.sk alebo portál kraja www.psk-ockovanie.sk . Umožnené bude aj pre neregistrovaných záujemcov, a to vo vyhradenom čase od ôsmej do deviatej hodiny ráno. 

Od pondelka 29. novembra do piatku 3. decembra vakcinuje tiež mobilná jednotka prešovskej župy v Kamjane, Ždiari, Javorine, Hozelci, Švábovciach, Hôrke, Jánovciach, Spišskej Belej, individuálne v Kežmarku, Tatranskej Štrbe, Štrbe, Šuňave, Liptovskej Tepličke, Vydrníku, Spišskom Štiavniku, Hranovnici, Spišskej Bystrej i vo firme Garret Motion Slovakia Záborské.

Koordinuje tiež očkovanie v piatich zariadeniach sociálnych služieb – v DSS Spišské Hanušovce, DSS Dotyk Medzilaborce, SeniorPark Vysoké Tatry, DSS Legnava a DSS Poprad. Prešovský samosprávny kraj je pripravený zaočkovať či preočkovať posilňujúcou dávkou vakcíny znovu tisícky záujemcov. Apeluje na verejnosť, aby využila možnosť svojej registrácie na očkovanie cez krajský webový portál ( www.psk-ockovanie.sk ), kde si záujemca môže zvoliť presné miesto, deň i čas očkovania. Predíde tým čakaniu v rade a prispeje k efektívnejšiemu i rýchlejšiemu procesu samotného očkovania.

Daša Jeleňová
hovorkyňa PSK