Skip to content
Menu
Menu

FAKUTLA ŠPORTU PU SA BUDE PODIEĽAŤ NA VYTVORENÍ SVETOVÉHO REKORDU

Už túto stredu, 22. apríla sa uskutoční historicky najrozsiahlejšia online hodina telesnej a športovej výchovy. Jej snahou je prilákať k cvičeniu čo najväčší počet ľudí a vytvoriť tak svetový rekord. Národným koordinátorom netradičného podujatia sa stala Fakulta športu Prešovskej univerzity v Prešove (PU).

Hlavnou myšlienkou online podujatia, ktorého organizátormi sú medzinárodné organizácie  V4Sport Foundation a International Sport and Culture Association (ISCA) je prostredníctvom 30-minútového cvičenia zjednotiť celý svet. Ako uvádzajú organizátori, stačí sa 22. apríla o 14:30 hod. pripojiť  na stránku podujatia, byť online a zacvičiť si spolu s cvičiteľkou a športovými priateľmi z celého sveta.

 “Všetci potrebujeme fyzické cvičenie, aby sme ostali zdraví a šťastní. Našim cieľom je v tomto zložitom období poukázať na význam predmetu telesná a športová výchova a podporiť ľudí k realizácii pohybových aktivít prostredníctvom interaktívnej online lekcie,” uviedla Lenka Tlučáková z Fakulty športu PU.

„Naša fakulta sa prednedávnom zapojila do projektu GlobalMatrix on PhysicalActivityforChildren and Youth a stala sa členom silnej medzinárodnej skupiny vedcov a odborníkov zo 49 krajín sveta, ktorí vyvíjajú stratégie na zníženie globálnej prevalencie pohybovej inaktivity detí a dospievajúcich. Participujúcim národným tímom je poskytnutý mentoring a vedenie zo strany členov organizácie ActiveHealthyKidsGlobal Alliance (AHKGA). A práve táto organizácia sa spojila s V4Sport Foundation a  ISCA s cieľom vytvoriť svetový rekord v online hodine telesnej a športovej výchovy,“vysvetľuje Tlučáková. Ako dodáva, úlohou Fakulty športu ako národného koordinátora je propagácia podujatia nielen medzi študentmi, ale aj v povedomí širokej verejnosti, ako aj poskytnutie bližších informácii všetkým záujemcom.

Organizátori dúfajú, že podujatie sa uskutoční v čo najviac krajinách na celom svete a na online hodine sa zúčastní minimálne 5 000 ľudí.

Odkaz na podujatie: https://www.facebook.com/events/1080597062310488/

Buďte aktívni, aj keď ste doma!

Anna Polačková