Skip to content
Menu
Menu

HC 21 Prešov mieri do hokejovej extraligy

Šarišská metropola je opäť o krok bližšie k hokejovej extralige. Pred budovou Mestského úradu na Hlavnej ulici sa dnes konal brífing, na ktorom to potvrdila primátorka Andrea Turčanová. Spolu s ňou sa pred početnú novinársku komunitu postavil aj majiteľ novo vzniknutého klubu HC 21 Prešov Róbert Ľupták, ako majiteľ licencie, ktorá doteraz oprávňovala hrať v najvyššej slovenskej súťaži klub spod Poľany HC 07 Detva.

Na otázky zástupcov médií odpovedal aj prezident SZĽH Miroslav Šatan, tiež poslanec MsZ Prešov Lukáš Anderko, ktorý ako prvý informoval verejnosť o úmysle „dotiahnuť“ do tretieho najväčšieho mesta hokejovú extraligu a neskôr aj tréner budúceho extraligistu z východu Ernest Bokroš, kapitán Marek Zagrapan, ktorý v Prešove vyrastal a Ján Sýkora, jedna z opôr detvianskeho hokeja v uplynulých sezónach, od budúcej už vo farbách HC 21.

Prezident SZĽH Miroslav Šatan

M. Šatan prítomných uistil, že aj keď sa o definitíve ešte nedá hovoriť, pretože treba dotiahnuť niektoré administratívne záležitosti, nevie o vážnej prekážke, ktorá by stála v ceste a mala by zabrániť návratu Prešova medzi slovenskú elitu po dlhých 23 rokoch.

Tréner budúceho extraligistu z východu Ernest Bokroš.

„Majiteľ licencie má právo naložiť s ňou podľa vlastného slobodného uváženia, čo som aj využil. Prešov je pre mňa nová výzva, nie iba na jednu sezónu, no aj na viac, päť, desať. Nebránim sa predstave, že Detva by mohla byť v budúcnosti farmou Prešova,“ dal sa počuť R. Ľupták. Rozhodne nechce, ako zdôraznil, aby bol jeho klub v najvyššej súťaži iba do počtu, v prvej sezóne si trúfa na ply off.

Majiteľ novo vzniknutého klubu HC 21 Prešov Róbert Ľupták.

Ján MIROĽA
Foto: mesto Prešov