Skip to content
Menu
Menu

História matracov Benab.sk: Kvalita a dôkladnosť výroby

Prečítať článok

Kvalitný spánok si vyžaduje od výrobcov snahu a Benab.sk je o tom presvedčený. Preto ponúkame produkty, ktoré zaručia plnohodnotný a hlboký spánok.

Ortopedické matrace Benab sú viac než len pohodlie. Poskytujú pokoj, zotavenie, zdravú mikroklímu a hlavne správnu polohu chrbtice. Za každým produktom je výskum, testovanie a plodná spolupráca s odborníkmi, aby ste dostali ten najlepší matrac a každé ráno sa vstávali ľahko a s dobrou náladou.

Vlastnosti výroby

Matrace Benab sú navrhnuté a vyrobené na Slovensku. Veľmi dbáme na kvalitu, preto spolupracujeme so známymi dodávateľmi z Nemecka, Belgicka, Španielska, Holandska, Českej republiky a Veľkej Británie.

Európske značky dodávajú kvalitné pružinové prvky, latexovú penu, textílie na poťahy, vlákna, ekologické lepiace komponenty a tmely atď.

Certifikácia

Vieme, aká dôležitá je kvalita, preto dodržiavame jej najvyššie štandardy. Celá kolekcia má medzinárodný certifikát ISO 9001. Je vyrobená z materiálov bezpečných pre zdravie a životné prostredie, ktoré sú dôkladne testované na hygienu, funkčnosť a kvalitu. Preto sú naše výrobky vhodné na lôžka v nemocniciach, hoteloch, pre novorodencov a alergikov.

Materiály

  • Na výrobu ortopedických matracov sa používajú moderné materiály:
  • HR pena – jemne pórovitá hustá štruktúra poskytuje maximálnu priedušnosť a elasticitu, odvádza vlhkosť od potu;
  • polyuretánová pena – priedušný, elastický materiál, odolný voči deformácii a veľkému zaťaženiu;
  • BIO pena je ekologická a elastická výplň matraca s prírodnými olejmi namiesto ropy;
  • latex – flexibilný, ergonomický a hypoalergénny materiál;
  • HR pantera 7 ZON je najvyššia trieda studenej peny, ktorá dokonale podporí chrbticu, poskytne kvalitnú ventiláciu a vydrží dlhé roky;
  • visco – pena s pamäťovým efektom, zlepšuje krvný obeh, zabraňuje vzniku preležanín, reaguje na zmeny telesnej teploty a prispôsobuje sa svojim anatomickým vlastnostiam;
  • SANITIZOVANÁ pena – antibakteriálna pena, ničí plesne, ktoré sa môžu množiť v matraci;
  • kokosové vlákno – prírodné kokosové vlákno spevňuje matrac a poskytuje optimálnu tuhosť;
  • konské vlasy – udržujú teplo a odvádzajú prebytočnú vlhkosť.

Vrstvy matracov sú lepené technológiou HotMelt (certifikovaná ECOPASS), ktorá sa používa v potravinárskom priemysle, pretože toto lepidlo je ekologické. Vyrábame aj mikrovreckové matrace obsahujúce až 2 000 nezávislých pružín zabezpečujúcich najvyšší ortopedický efekt.

Benab.sk už mnoho rokov vyrába ortopedické matrace, ktoré pomôžu vášmu telu zotaviť sa a stretnúť sa každé ráno s ľahkosťou a naladiť sa na nové úspechy!