Skip to content
Menu
Menu

Čo je na obrázku zlé? Len 1 percento ľudí venuje pozornosť určitému detailu

Prečítať článok

06.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív tiktok.com/@zerojmatic).

Hlavolamy zamerané na všímavosť môžu mnohých ľudí priviesť k rozumu. Môžu byť nenápadné a zložité. To je aj tento prípad. Dokážete zistiť, čo je na obrázku nižšie?

Čo je na obrázku zlé? Len 1 percento ľudí venuje pozornosť určitému detailu.
Foto: súkromný archív tiktok.com/@zerojmatic

Ste pozorný človek alebo nie? Alebo možno túto zručnosť len precvičujete? Bez ohľadu na odpoveď sa snažte vyriešiť zaujímavý hlavolam, ktorý preverí vašu schopnosť venovať pozornosť detailom a vyvodzovať logické závery.

Pozrite sa na obrázok a naznačte, čo je zlé. Málokomu sa to podarí

Na prvý pohľad grafika, ktorú na TikToku zverejnil jeden z tvorcov, nepôsobí podozrivo. Len jednoduchá scéna z každodenného života. Vidíme, že prší a na zastávke čaká šesť farebne oblečených ľudí, medzi nimi staršia pani, štyria muži a jedna mladšia žena. Zvedaví ľudia si však hneď všimnú, že niečo nie je v poriadku.

Podľa tvorcu menej ako 1 percento divákov pochopí, čo je na obrázku zlé. Vidíte to? Dávajte si pozor, pretože odpoveď nájdete nižšie.

Ste všímavý? Ak nie, môžete to zmeniť

Vnímavosť je schopnosť všímať si detaily a nuansy. Ak to nie je vaša silná stránka, môžete si to precvičiť. Začnite skladaním puzzle s malým počtom dielikov a riešením jednoduchých hádaniek. Sú ideálne na poukázanie na rozdiely medzi dvoma obrázkami alebo slovnými krížovkami. Už za pár minút denne si čoskoro všimnete efekty a náročnejšie testy, ako napríklad grafika vyššie, už pre vás nebudú predstavovať výzvu.

@zerojmatic #for #illusions #fypシ #strangerthings ♬ Stranger Things – Kyle Dixon & Michael Stein

Čo je na obrázku zlé? Odpoveď vás možno prekvapí

Hoci sa daždivý obrázok zdá byť normálny, má nezvyčajný prvok. Totiž, ide o dámu v červených šatách, ktorú vidno v popredí. Po prvé, nie je tu žiadny dáždnik. Napriek ilúzii, že sa pod jedným z nich skrýva, v skutočnosti patrí pánovi v pozadí. Okrem toho si všimnite, že zvyšní ľudia zmokli a stoja v mláke. A to aj napriek tomu, že majú dáždniky. Žena na druhej strane nie. Všimli ste si tieto detaily?

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Koľko toho viete o svete? Zistite, či dokážete odpovedať aspoň na polovicu otázok [KVÍZ]

Iba majster hlavolamov dokáže nájsť hodnotu každého tvaru. Dokážete to?

The post Čo je na obrázku zlé? Len 1 percento ľudí venuje pozornosť určitému detailu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj