Skip to content
Menu
Menu

Olejovanie vlasov sa stáva minulosťou. Používajte namiesto kondicionéru. Toto je záchrana pre veľmi poškodené vlasy

Prečítať článok

20.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/BY-_-BY).

Farbenie, fénovanie, kulmovanie, žehlenie a nedostatočná starostlivosť sú len niektoré z dôvodov, prečo sú vlasy suché, poškodené a nemajú objem. Ako ich hĺbkovo vyživiť? Zabudnite na drahé masky a použite jednoduchú domácu kúru. Použite krém!

Žehlíte si vlasy, prípadne si ich neustále fénujete? Prinášame vám tipy, ako ich vyživiť.
Foto: shutterstock/BY-_-BY

Domáce prostriedky na krásne a zdravé vlasy sú veľmi populárne a každým dňom získavajú nových priaznivcov. Väčšinou sú jednoduché a na ich výrobu potrebujete produkty, ktoré už pravdepodobne máte doma. Jednou z najobľúbenejších kúr je okrem iného olejovanie, ktoré vlasy nielen vyživuje, ale aj hydratuje. V poslednom čase sa do povedomia dostáva aj ďalšia metóda. Vykonáva sa podobným spôsobom, ale s pomocou iných produktov. Čo to je?

Ako prebieha olejovanie vlasov? Je to jednoduchšie, ako sa môže zdať

Olejovanie vlasov nie je nič iné ako nanášanie oleja na vlasy. Môže to byť ten najobyčajnejší olej z kuchyne, napríklad kokosový alebo olivový, ako aj ten určený na vlasovú starostlivosť. Naneste ho na dĺžku prameňov a nechajte pôsobiť aspoň hodinu, hoci oveľa lepšie výsledky dosiahnete, ak si v ňom pôjdete ľahnúť. Samozrejme, nezabudnite vlasy chrániť, inak si zašpiníte celú posteľnú bielizeň. Ráno ho jednoducho zmyte, najlepšie najprv kondicionérom a potom šampónom. Olejovanie dodá vlasom lesk, objem a vaše vlasy budú hladké. Ak chcete vlasy hydratovať, odporúča sa použiť najprv ako „základ“, napr. gél z aloe vera alebo med zriedený vo vode a až potom olej. Len nezabudnite, že nie každý výrobok bude na vaše vlasy fungovať, takže ak vás prvé výsledky neohúria, nenechajte sa odradiť a vyskúšajte iný. Určite nájdete taký, ktorý bude vašim vlasom vyhovovať.

Krém na vlasy? Jednoduchá kúra pre oslňujúce pramene

Alternatívou k olejovaniu je používanie krému. Hoci kaderníci poznajú túto metódu už dlho, medzi širšou verejnosťou si len teraz získava popularitu. Metóda je rovnako jednoduchá, ale používa iné výrobky, konkrétne krém na ruky. Naneste ho na dĺžku vlasov, nechajte pôsobiť aspoň hodinu a potom vlasy umyte ako zvyčajne. Rozdiel si všimnete už po prvom použití. Samozrejme, nezabúdajte, že aj tu platí, že niektoré výrobky môžu priniesť menej výrazné výsledky, zatiaľ čo iné budú senzačné. Základom je vybrať si taký, ktorý je pre vaše vlasy stopercentne vhodný.

Krém dodá vlasom väčší objem a lesk. Navyše vlasy vyživuje, hydratuje a chráni pred žehlením a fénovaním.
Foto: shutterstock/Aquarius Studio

Čo robí krém s vašimi vlasmi? Budete prekvapení

Správne a pravidelné (najlepšie aj dvakrát týždenne) ošetrenie krémom zanechá vaše vlasy hladké, jemné na dotyk, lesklé a vysoko vyživené. Túto kúru by si mali zvoliť najmä tí, ktorí majú vlasy poškodené farbením alebo zlým stylingom a ich vlasy sú suché, lámavé a krepovité. Krém na ruky účinne uzatvára vlasovú kutikulu, takže vaše vlasy vyzerajú rovnako dobre, ako keby ste vyšli zo salónu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vaše vlasy budú lesklé a hladké ako po drahom ošetrení. Neminiete ani cent

Tento olej je skutočnou zdravotnou bombou. Porazí všetky ostatné

The post Olejovanie vlasov sa stáva minulosťou. Používajte namiesto kondicionéru. Toto je záchrana pre veľmi poškodené vlasy appeared first on Vášeň v tebe.