Skip to content
Menu
Menu

Osobná sekretárka Meghan Markle prelomila mlčanie o MOBBINGU. Prezrádza, aká bola spolupráca s exvojvodkyňou

Prečítať článok

23.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Wikimedia Commons/Genevieve, CC BY 2.0 ; snímka obrazovky youtube.com/@abcnewsaustralia).

Prípad údajného mobbingu spáchaného Meghan Markle na 10 zamestnancoch sa vracia. Špekulácie o tom, že Američanka obťažovala podriadených, oficiálne potvrdila aj jej osobná sekretárka Samantha Cohen.

Nemohla odísť od Meghan Markle, pretože Palác nedokázal nájsť nikoho.
Foto: Wikimedia Commons/Genevieve, CC BY 2.0 ; snímka obrazovky youtube.com/@abcnewsaustralia

Odkedy sa Meghan Markle vydala do rodiny Windsorovcov, v jej radoch to nefungovalo dobre. Zatiaľ čo správy o zlých vzťahoch kráľovských rodín boli dlho považované za fámy, po slávnom rozhovore Sussexovcov s Oprah Winfey a zverejnení šokujúcej autobiografie ryšavého aristokrata už nikto nepochybuje o tom, že medzi členmi rodiny je konflikt.

Legendy o – mierne povedané – nesympatickej povahe Američanky kolujú v pozadí už od začiatku jej mediálnej kariéry. Exvojvodkyňa vraj mobbovala zamestnancov, ktorí sa s ňou báli stretnúť a neskôr ju vykresľovali ako prísnu a náročnú osobu.

Meghanine údajné obete tvrdia, že svojich podriadených ponižovala a opakovane rozplakala. Niektorí zamestnanci, ktorí nedokázali odolať neustálemu tlaku a nálade vojvodkyne, údajne dali výpoveď z práce v Kensingtonskom paláci a obvinili Harryho manželku z mobbingu a „emocionálnej krutosti“.

Hoci kráľovskí zástupcovia v roku 2021 ubezpečili, že vec už vyšetrujú a berú ich slová vážne, prípad sa doteraz nepodarilo vyriešiť a Meghan zatiaľ nebola braná na zodpovednosť. Jedna z obetí zrejme musela dospieť k záveru, že veci zašli priďaleko a mala by to konečne vziať do vlastných rúk a aspoň rozhovor pre austrálsky magazín „Herald Sun“ naznačuje takýto scenár.

Samantha Cohen je jednou z 10 zamestnankýň, s ktorými sa v rámci vyšetrovania mobbingu hovorilo, čo denníku osobne potvrdila. Ukázalo sa, že dôveryhodnú poradkyňu kráľovnej Alžbety, pre ktorú pracovala vyše 20 rokov, požiadala panovníčka, aby Američanke poskytovala pravidelné doučovanie kráľovskej etikety až diplomatického protokolu.

Meghan Markle vehementne poprela akékoľvek obvinenia z obťažovania zamestnancov.
Foto: shutterstock/Kathy Hutchins

POZRITE TIEŽ AJ: Nové správy o vojvodkyni Kate a kráľovi Karolovi III. „Sústredila sa len na…“

Nemohla odísť od Meghan Markle, pretože Palác nedokázal nájsť nikoho

Austrálčanka v rozhovore pre Herald Sun prezradila, že hoci súhlasila len s krátkou úlohou pomôcť Sussexom, nemohla odísť, pretože palác nedokázal nájsť nikoho, kto by ju bol ochotný nahradiť. Agresívne správanie Američanky voči svojim podriadeným bolo vraj v kráľovských kruhoch verejným tajomstvom.

„Mala som zostať len šesť mesiacov, ale zostala som 18“

– priznáva.

„Nemohli sme za mňa nájsť náhradu, a keď sa nám to podarilo, zobrali sme ich s Harrym a Meghan na turné do Afriky, aby sme im ukázali, aká je tá práca, ale aj tí odišli (dali výpoveď), kým boli v Afrike.“

– dodala.

Austrálčanka odstúpila v októbri 2019, aby mohla pracovať pre Cool Earth, charitatívnu organizáciu, ktorá znižuje emisie oxidu uhličitého. Kráľovská korešpondentka Valentine Low neskôr v podcaste „Palace Confidential“ nastolila otázku šikanovania zo strany osobnej sekretárky Markle, pričom tvrdila, že na Cohen „nakričala Meghan“. Cohen potom údajne prirovnala prácu s Meghan a Harrym k „práci s tínedžermi“.

Ako sa dalo očakávať, Markle vehementne poprela akékoľvek obvinenia z obťažovania zamestnancov, pričom jej právnici tvrdili, že: „návrh, že Samantha Cohen (ktorá bola súkromnou sekretárkou vojvodu aj vojvodkyne zo Sussexu) bola prepustená žalobkyňou alebo že ona sama odišla z práce, pretože žalobkyňa bola „náročná“ (slovo použité šesťkrát v tomto článku) je nepravdivé a škodlivé.“

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Tmavé mraky nad manželstvom Meghan a Harryho. Doma sú veci inak, ako si mnohí mysleli

Kate Middleton a William ukázali novú fotku princa Louisa k jeho 6. narodeninám! (FOTO)

The post Osobná sekretárka Meghan Markle prelomila mlčanie o MOBBINGU. Prezrádza, aká bola spolupráca s exvojvodkyňou appeared first on Vášeň v tebe.