Skip to content
Menu
Menu

Skontrolujte, koľko si pamätáte zo základnej školy. Len inteligentní ľudia si všimnú trik a nenaletia mu

Prečítať článok

07.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív Pixabay/Pixaline).

Zdanlivo jednoduché matematické hádanky dokážu mnohým ľuďom trhať vlasy. O to viac, keď ich treba vykonávať postupne. Aj keď ide o poznatky zo základnej školy, veľa ľudí si na ne po dlhých rokoch nespomína. Dokážete uhádnuť správny výsledok príkladu?

Tento matematický hlavolam rozdelil používateľov internetu.
Foto: súkromný archív Pixabay/Pixaline

Matematické hlavolamy, ktoré zahŕňajú udanie správneho výsledku rovnice, sa nezdajú ťažké. Medzitým sa ukazuje, že dokážu spôsobiť poriadny rozruch. Najmä ak zahŕňajú sčítanie a odčítanie, ako aj násobenie a delenie. Zistili to používatelia internetu, ktorí sa pokúsili vypočítať jeden z nich.

Tento matematický hlavolam rozdelil používateľov internetu. Musíte použiť jednoduché pravidlo

Príklady, v ktorých treba aplikovať pravidlá poradia operácií, sú tŕňom v oku mnohých ľudí. Aj keď ide o poznatky zo základnej školy, po dlhých rokoch sa na ne ľahko zabúda. Aj preto sú matematické hádanky také obľúbené a užívatelia internetu sa môžu o správnom výsledku aj pohádať. Najmä preto, že v ich prípade jednoduché použitie kalkulačky spôsobí nesprávnu odpoveď.

Viete, koľko je 6-1×0+2÷2=?

Poradie operácií nie je zložité a trik je v tom, že si jednoducho musíte zapamätať jeho pravidlá. V rovniciach začíname zátvorkami a mocninami. Potom robíme násobenie a delenie zľava doprava a potom tiež zľava doprava sčítanie a odčítanie. V tomto konkrétnom prípade máme sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie. Ako by teda malo vyzerať správne riešenie? Odpoveď nájdete nižšie.

Aké je riešenie príkladu? Veľa ľudí ukazuje nesprávne

Pri riešení príkladu 6-1×0+2÷2 veľa ľudí uviedlo ako odpoveď číslo 1, pretože to robili pomocou bežnej kalkulačky bez dodržania správneho poradia. Medzitým musíte najprv urobiť:

1×0 = 0

2÷2 = 1

Po vykonaní týchto operácií máme len: 6 – 0 + 1. Môže to byť teda len jedna odpoveď a to sedem. Dali ste si teda na to pozor?

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Koľko toho viete o svete? Zistite, či dokážete odpovedať aspoň na polovicu otázok [KVÍZ]

Matematický hlavolam: Viete vypočítať X? Veľa šťastia

The post Skontrolujte, koľko si pamätáte zo základnej školy. Len inteligentní ľudia si všimnú trik a nenaletia mu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj