Skip to content
Menu
Menu

Vtieram každý deň pred spaním. Dokonca aj môj kaderník je prekvapený, ako rýchlo mi rastú vlasy

Prečítať článok

27.5.2024 Redakcia Vášen v tebe (Foto: shutterstock/Inside Creative House).

Zaujíma vás, ako rýchlo rastú vaše vlasy a čo robiť, aby ste tento proces ešte viac urýchlili? Vyskúšajte niektoré domáce kozmetické výrobky. Sú účinné, lacné a jednoduché na výrobu a výsledky, ktoré prinášajú, sú ohromujúce. Čo budete potrebovať?

Čo je dobré na rýchlejší rast vlasov?
Foto: shutterstock/Inside Creative House

Zdravé, svieže a dlhé vlasy sú snom mnohých žien. Bohužiaľ, vonkajšie faktory, ako sú počasie a znečistenie, ako aj choroby, nedostatočná starostlivosť a nevhodný styling, môžu spôsobiť, že pramene sú slabé a lámavé na koncoch. To však sťažuje ich pestovanie. Ako tomu zabrániť?

Ako rýchlo rastú vlasy? Každý mesiac ich narastie veľa

V priemere sa predpokladá, že vlasy na hlave vám každý mesiac narastú približne o 1 cm. Samozrejme, je dôležité mať na pamäti, že konečný výsledok sa môže líšiť v závislosti od genetiky a používanej starostlivosti. Vo všeobecnosti platí, že každých 30 dní vám na hlave narastie až jeden centimeter nových vlasov. To však neznamená, že celý účes toľko priberie, pretože pramene vlasov sa medzitým často lámu a na koncoch sa stávajú krehkými. Ako sa starať o vlasy, aby rástli ešte rýchlejšie bez toho, aby ste ich poškodili?

Starostlivosť o stav vlasov je najlepšie začať zvnútra, teda zdravou a vyváženou stravou bohatou na zložky, ktoré im prospievajú.
Foto: shutterstock/Yuriy Maksymiv

Čo je dobré na rýchlejší rast vlasov? Začnite od základov

Starostlivosť o stav vlasov je najlepšie začať zvnútra, teda zdravou a vyváženou stravou bohatou na zložky, ktoré im prospievajú. Predovšetkým zinok, meď, kyseliny omega 3, vitamíny A, C, E a vitamíny skupiny B. Okrem toho nesmiete zabúdať na pravidelnú návštevu kaderníka, ktorý vám zastrihne končeky. Znie to síce abstraktne, veď ako si nechať narásť vlasy, keď si ich chcete zastrihnúť, ale má to väčší zmysel, ako by ste si mysleli. To zahŕňa systematické odstraňovanie poškodených končekov a zároveň ochranu dĺžok vašich vlasov. Rozhodne je lepšie zastrihnúť si vlasy o jeden centimeter každé 2 – 3 mesiace, ako neskôr bojovať s ich zlým stavom.

Ako si rýchlo nechať narásť vlasy? Skúste domáce ošetrenie

Zriedené žalúdočné kvapky majú dobrý vplyv na rast vlasov.
Foto: shutterstock/PawelKacperek

Osvedčené domáce prostriedky vám môžu pomôcť aj pri rýchlejšom raste vlasov. Okrem šampónovania je dobré zaviesť aj peeling. Jednoduchá kúra vám vyčistí pokožku, stimuluje rast korienkov a posilní rast vlasov. Do časti šampónu pridajte trochu jemného cukru a krúživými pohybmi jemne vmasírujte. Nepoužívajte príliš veľkú silu, aby ste si hlavu ešte viac nepodráždili. Opláchnite si vlasy vlažnou vodou. Opakujte každý týždeň. Prstami si každý deň robte masáž pokožky hlavy, ktorá bude mať podobný účinok. Medzi domáce liečebné postupy patrí:

Masáž s prasličkou, šalviou alebo žihľavou. Bylinky uvarte, ochlaďte, votrite do pokožky hlavy a nastriekajte do vlasov, aby ste ich ešte viac posilnili. Nie je potrebné oplachovať.

Senovka grécka. Napriek nepríjemnému zápachu funguje naozaj dobre. Vezmite čajovú lyžičku byliniek do šálky vriacej vody, votrite do pokožky hlavy na noc a ráno si umyte vlasy ako zvyčajne.

Zriedené žalúdočné kvapky na vlasy. Nechajte pôsobiť až hodinu, potom opláchnite.

Pred vyskúšaním ktorejkoľvek z týchto metód si najprv urobte alergický test, pretože aj domáce prírodné metódy môžu spôsobiť senzibilizáciu alebo podráždenie. Používajte pravidelne, v prípade byliniek dokonca denne (kvapky raz týždenne), a účinky budú viditeľné voľným okom.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Varte, ale nepite. Je to liek na vypadávanie a slabé vlasy. Funguje lepšie ako botox

Vyberte z kredenca, zmiešajte s vodou a naneste na vlasy. Nové vyrastú ako huby po daždi

The post Vtieram každý deň pred spaním. Dokonca aj môj kaderník je prekvapený, ako rýchlo mi rastú vlasy appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj