Skip to content
Menu
Menu

Vyberte z chladničky a odstráňte vodný kameň z drezu. Ocot a drhnutie sú minulosťou

Prečítať článok

17.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Maridav).

Ak milujete žiarivú kúpeľňu, musíte vedieť, ako odstrániť vodný kameň. Tieto mliečne biele usadeniny sa hromadia všade tam, kde je voda a môže byť ťažké ich odstrániť, najmä ak máte tvrdú vodu. Zaujíma vás, ako odstrániť vodný kameň z vodovodných kohútikov, spŕch a ďalších? Sme tu, aby sme vám pomohli!

Ako možno odstrániť vodný kameň jednoduchými technikami?
Foto: shutterstock/Maridav

Neznášate tie tvrdé, mliečne biele zvyšky na kohútikoch, sprchách a vo vnútri vodovodných potrubí. pravda? V skutočnosti to všetci nenávidíme. Ničí nielen estetiku armatúr, ale ovplyvňuje aj prietok vody. Vodný kameň je vážny problém, ale otázka znie: čo spôsobuje vodný kameň? Ako ho možno odstrániť jednoduchými technikami?

Mnoho ľudí už vyskúšalo TikTok trik. Naozaj to funguje

Virálny trik s citrónom doteraz prilákal viac ako 18 miliónov videní.
Foto: shutterstock/Alexeysun

Video, ktoré zverejnila používateľka TikToku @clean with kayleigh, sa v mnohých krajinách stalo virálnym video s titulkom „odstráňte vodný kameň z vodovodných kohútikov pomocou citróna“, dievča rozreže citrón na polovicu a potom ho priloží na koniec každého kohútika. Ak ich necháte na kohútiku niekoľko hodín alebo ešte lepšie cez noc, vodný kameň sa odstráni. Celkom jednoduché.

Toto je prirodzený spôsob čistenia vášho domova. Takto nebudete plytvať starými alebo pokazenými citrónmi

Aj keď sa to môže zdať ako trik, tento virálny trik s citrónom doteraz prilákal viac ako 18 miliónov videní. Zdá sa, že väčšina z nás chce bezproblémový a prirodzený spôsob, ako sa zbaviť vodného kameňa. Tak či onak, je to skvelý spôsob, ako recyklovať staré citróny a upratať si domov.

Citrón odstraňuje nielen vodný kameň, ale aj škvrny. A čo viac, krásne vonia

Podobne ako pri čistení bielym octom, citrón obsahuje kyselinu citrónovú, vďaka čomu je ideálnym prírodným bieliacim prostriedkom na odstraňovanie škvŕn a vodného kameňa. Citróny majú samozrejme oveľa príjemnejšiu vôňu ako ocot, ale v prípade potreby existujú spôsoby, ako vyčistiť octom bez zápachu.

Ak ich necháte na kohútiku niekoľko hodín alebo ešte lepšie cez noc, vodný kameň sa odstráni.
Foto: tiktok.com/@cleanwith_kayleigh

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Čierne bodky na silikóne v kúpeľni? Nastriekajte ho poriadne. Zmiznú skôr, ako si dokončíte čistenie zubov

Rozložte v kúpeľni a nechajte cez noc. Švehla nebude mať šancu uniknúť

The post Vyberte z chladničky a odstráňte vodný kameň z drezu. Ocot a drhnutie sú minulosťou appeared first on Vášeň v tebe.