Skip to content
Menu
Menu

Zrolujte papierovú utierku a vložte ju do kvetináča. Budete mať o jednu starosť menej

Prečítať článok

3.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Súkromný archív).

Odchádzate na niekoľko dní a premýšľate, čo s kvetmi? Nikto z nás by po návrate nerád videl uschnuté rastliny. Jeden výrobok z kuchynskej skrinky to napraví. Pozrite si, ako si vyrobiť domáci zvlhčovač vzduchu na kvety.

Odchádzate na niekoľko dní a premýšľate, čo s kvetmi? Nikto z nás by po návrate nerád videl uschnuté rastliny.
Foto: Súkromný archív

Na dovolenku sa teší každý z nás. Zvyčajne chodíme v lete, keď je teplo a máme možnosť vyraziť za pekným počasím. Bohužiaľ, práve v tomto období potrebujú naše rastliny viac zálievky. Vysoké teploty znamenajú, že substrát rýchlo zvlhne a kvety si pýtajú ďalšiu dávku vody. Ako ich môžeme počas sviatkov chrániť?

Ako vyrobiť zvlhčovač vzduchu na kvety? Potrebujete dve veci

Môžete požiadať člena rodiny alebo suseda, aby sa postaral o vaše kvety. Nie každý však má túto možnosť a musí si nejako poradiť sám. Svoje rastliny si so sebou na dovolenku k moru alebo do hôr nevezmete, preto ich musíte na čas cesty zabezpečiť doma. Vypestovanie zdravých a krásnych kvetov trvá dlho, takže nikto nechce po návrate nájsť žlté listy a hnedé okvetné lístky.

Na pomoc prichádza domáci zavlažovač kvetov. Nie je to výrobok zo záhradníctva, ale obyčajná papierová utierka. Nalejte vodu do pohára a umiestnite ho hneď vedľa kvetináča. Z utierky odtrhnite štyri listy a zrolujte ich. Mal by byť tenký ako slamka. Jeden koniec uteráka ponorte do pohára s vodou a druhý koniec vložte do kvetináča. Takto si rastliny budú vodu prijímať samy.

Na čas dovolenky presuňte rastliny na tienisté miesto, napríklad na schodisko alebo do kúpeľne.
Foto: Súkromný archív

Idem na dovolenku. A čo kvety?

Na čas dovolenky presuňte rastliny na tienisté miesto, napríklad na schodisko alebo do kúpeľne. Nenechávajte ich na parapete alebo pri otvorených žalúziách. Slnko môže veľmi zahrievať a keď nie ste doma, nebudete mať kontrolu nad tým, ako ovplyvňuje kvety. Môžete ich umiestniť na väčšie a hrubšie taniere, do ktorých nalejete vodu. Osvedčeným spôsobom je tiež vyrobiť dávkovač vody z plastovej fľaše. Vyberte si takú, ktorá má objem 0,5 litra. Do korku urobte niekoľko malých otvorov, fľašu naplňte do polovice vodou a umiestnite ju do kvetináča hore dnom. Voda bude voľne odkvapkávať a udrží vaše rastliny stále vlhké. Ak máte chuť, hlasujte v našej ankete nižšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kvety na Deň žien – rozdeľujeme kyticu na hlavné faktory

Kedy upratať kvety po pohrebe? Ak to urobíte príliš skoro, zosnulý nemusí byť v pokoji

The post Zrolujte papierovú utierku a vložte ju do kvetináča. Budete mať o jednu starosť menej appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj