Skip to content
Menu
Menu

Čo bolo pre trénera Chminian bolestivým zážitkom?

Futbalisti TJ OK Chmiňany rátali v nedeľu s tromi bodmi, ktoré však nezískali. Rátali určite aj s posunom v tabuľke vyššie a to minimálne na štvrté miesto, na ktoré sa však nedostali. Aktuálne sú „až” na piatej priečke.

Za všetko môže nečakaná domáca prehra (prvá v sezóne) s Ľuboticami B 1:4, po polčase 1:0. Mužstvo s druhou najlepšou defenzívou v 6. lige inkasovalo až štyrikrát a to ho ešte v jednom prípade zachránila žrď…

Kto by toto všetko bol predvídal zvlášť v 58. minúte, kedy ešte Chmiňany viedli 1:0, no onedlho prišiel vyrovnávajúci gól hostí… Tréner TJ OK Peter Zusko tvrdí, že sa tak stalo paradoxne v čase najväčšieho tlaku jeho zverencov, no zároveň dodáva: „Podľa môjho názoru to bol ofsajd, no nezlomilo nás to a ešte viac sme sa do súpera zahryzli. Aj sa nám podarilo skórovať, no vraj to bol ofsajd a museli sme rešpektovať rozhodnutie rozhodcov. To však nebolo všetko, takáto situácia sa po čase zopakovala, znova malo ísť o postavenie nášho hráča mimo hry, no pre mňa to bol nepochopiteľný verdikt, išlo totiž o jasnú dorážku strely, po tom, čo náš hráč ukázal viac šikovnosti v osobnom súboji o loptu. Celkovo však musím priznať, že rozhodol najmä druhý polčas a ten patril Ľuboticiam. Dokázali otočiť na 1:2, neskôr 1:3, hoci tretí presný zásah bol v čase našej enormnej snahy o vyrovnanie.”

Podľa P. Zuska bol mužom zápasu brankár hostí Miroslav Potocký, jeho niekdajší spoluhráč. „Bolo pre mňa zážitkom, aj keď trocha bolestivým, sledovať jeho vynikajúce zákroky. Má 38 rokov, no ako športovec vôbec nestarne. Blahoželám aj autorovi hetriku na strane hostí Richardovi Šimkovi.”

Na druhej strane spomenul náš spolubesedník aj z jeho pohľadu negatíva. Na mysli mal nominovanie strážcov pravidiel… „Nie je dobre, keď kompetentní zverili najvyššiu okresnú súťaž  do rúk tínedžerom, ktorí nemajú dostatok skúsenosti s rozhodovaním a učia sa v zápasoch s najvyššiu prestížou v obidvoch regiónoch, prešovskom aj sabinovskom. Iste, sú tu aj výnimky, no až tak veľa ich nie je.”

Po tom, čo si futbalová história v tunajšom okrese zapamätá nedokončenú sezónu 2019/2020, prišlo neželané prerušenie práve prebiehajúcej. „Nikto z toho nemá radosť, ani my. Napriek tomu, že tým vznikol časový priestor pre našich maródov, aby sa dali zdravotne do poriadku. Predsa len, zdravie a život človeka, ktoré sú teraz pandémiou ohrozené, musia byť najväčšími prioritami,” dodal P. Zusko.

 Ján MIROĽA

Foto: Viktor Zamborský