Skip to content
Menu
Menu

Prvé víťazstvo volejbalistiek

(vz) – Prešovské volejbalistky sa v sobotu v 9. kole základnej časti volejbalovej extraligy žien tešili z prvého víťazstva v sezóne, keď zdolali Hit UCM Trnava 3:1, keď uspeli v troch vyrovnaných koncovkách. V druhom sete domáce viedli 7:1, ale o náskok prišli (13:13) a Trnavčanky po šnúre desiatich bodov (23:13) vyrovnali na 1:1. V závere tretieho setu Prešov otočil z 19:22 na 25:22 a vo štvrtom sete od stavu 23:23 rozhodol dvoma blokmi.

Roman Németh, tréner Prešova: „Dnes to bolo nervózne na všetkých troch stranách, ale som rád, že sme to ustáli a vykročili sme zo svojho tieňa. Od začiatku do konca sme hrali trpezlivo a v ťažkých situáciách sme nerobili školácke chyby. Konečne!!! Súper nás trápil útokom zo zóny 6, kde sme urobili množstvo chýb na relatívne jednoduchých loptách. Ostatné sme zvládli. Takticky sme dobre podávali, bránili a po obrane sme nerobili hlúpe chyby v protiútoku. Dievčatá veľmi chceli, bojovali jedna za druhú a toto víťazstvo patrí im. Každá jedna hráčka, ktorá sa na ihrisku objavila, prispela k víťazstvu. Ďakujem všetkým dievčatám, špeciálne dvom, oni sa tu už nájdu. Nohami zostávame na zemi a budeme pracovať ďalej.“

VK PREŠOV – HIT UCM TRNAVA 3:1 (23, -15, 22, 23)

Prešov: Lukáčová 7, Čermáková 1, Pisarčíková 13, Kotuličová 5, Sviteková 7, Gavronová 15, libero I. Olejníková (Paulínyová 2, Grocká 0, Gécziová 1, Novotná 0). Rozhodovali: Andrejčák a Niklová, bez divákov