Menu

Zaspali hneď v úvode…

Prečítať článok

ŠŠK Prešov – DHK Zora Olomouc 26:34 (12:20)

V dohrávke 12. kola ženskej nadnárodnej súťaže MOL ligy prešovské hádzanárky nebodovali. Súperky z mesta preslávených nepríjemne zapáchajúcich syrečkov boli nad ich sily a to hlavne v prvom polčase. Po výmene strán boli šance domácich na zvrat vo vývoji stretnutia veľmi malé, pretože do prestávky prehrávali až o osem gólov 12:20. Svoj deň tentoraz nemali brankárky a až tretia v poradí, Sandra Rontová, ktorá dostala príležitosť medzi žrďami v priebehu druhého dejstva, ukázala niekoľko úspešných zákrokov.

O mnohom sa rozhodlo už v úvode. Do vedenia išli po 41 sekundách hráčky Olomouca a potom rýchlo vsietili ďalšie tri presné zásahy. Na začiatku štvrtej minúty bolo 0:4. Šarišanky sa dokázali vrátiť do zápasu, presne po siedmich minútach bolo 4:5. No bolo to naposledy, čo gólovo držali so súperkami krok. Náskok hostiek narastal a čakalo sa na polčasovú prestávku, ktorá by mohla Prešovčanky nakopnúť. Čiastočne sa tak aj stalo, druhé dejstvo nemalo víťaza, no treba dodať, že favorit spoza západných hraníc dal priestor už aj hráčkam širšieho kádra, tie však obrat nepripustili. Konečný rezultát 26:34…

ŠŠK Prešov – DHK Zora Olomouc 26:34 (12:20),
ŠŠK: Feščáková, Rontová, Pokorná, – Timková, Dvorščáková 5, Lupkovičová 4/1, Vargová 2, S. Ratvajská 2, L. Ratvajská 3, Vraňuchová, Šutranová 5, Smolková, Ščerbáková 4, Holubová. Najviac gólov za hostky: Závišková a Fryčáková po 5. Pokutové hody 1/1 – 1/0, vylúčenia 3 – 6, rozhodovali: Cipov a Klus.