Skip to content
Menu
Menu

Vakcínu dostali aj náhradníci registrovaní lekármi cez rezervačný systém župy

(ako) – Vo veľkokapacitných očkovacích centrách (VKOC) Prešovského samosprávneho kraja sa zaočkovalo ďalších 7,5 tisíc ľudí. Viac ako dvetisíc z nich dostalo už druhú dávku vakcíny.

Ako informovala hovorkyňa prešovskej župy Dáša Jeleňová, vakcínu AstraZeneca dostalo tento víkend (24. a 25. apríla) v župných veľkokapacitných centrách (VKOC) v Prešove, Humennom a Poprade spolu 6 797 ľudí. Z tohto počtu bolo 4 391 nových zaregistrovaných záujemcov vo veku od 40 do 59 rokov a 2 406 ľudí dostalo už druhú dávku vakcíny. Išlo predovšetkým o učiteľov a ľudí z kritickej infraštruktúry, vodičov a predavačov, ktorým bolo koncom februára umožnené očkovanie usmernením ministerstva zdravotníctva.

Počas víkendu pritom kraj konkrétne v Prešove zaočkoval 3 744 a v Poprade 2 289 ľudí. V Humennom sa očkovalo iba v sobotu, kde vakcínu proti koronavírusu dostalo 764 ľudí.

Do celkovej bilancie za uplynulý týždeň prispela aj Stará Ľubovňa, kde 20. a 21. apríla zaočkovali ďalších 755 ľudí.

Prešovský samosprávy kraj za devätnásť očkovacích dní doposiaľ vo svojich štyroch veľkokapacitných centrách podal vakcínu už 47 081 ľuďom, pričom z celkového počtu cez rezervačný systém PSK, ktorý prevádzkuje župa v spolupráci s ambulantnými lekármi, zaočkoval 2 856 ľudí.

Prešovský samosprávny kraj bude v očkovaní pokračovať budúci víkend v Prešove, Poprade a Humennom. Pre znížené dodávky vakcín sa nebude očkovať tento týždeň v Starej Ľubovni.