Skip to content
Menu
Menu

Zvučné kapely aj 20. výročie Fragaria cup. Jazdecký areál v novej sezóne ožíva akciami

(pv) – Na svoje si prídu najmenší aj dospelí, milovníci piva, dobrého jedla, hudby aj rôznych kultúrnych žánrov. Do Jazdeckého areálu sa po pandémii vráti aj množstvo športových akcií. Začínajú sa už tento víkend.

Už 14.5.2022 sa začína aktívna letná sezóna v Jazdeckom areáli na Sídlisku III. Odštartuje ju veľké športové podujatie pre širokú verejnosť s názvom ŠPORTUJ SLOVENSKO. Olympijský deň pre celú rodinu sa tento rok organizuje v štyroch slovenských mestách a práve Prešov je jedným z nich. Môžete si vyskúšať rôzne športy, zasúťažiť si o skvelé ceny a stretnúť viaceré slovenské športové hviezdy.

Vstupné je zadarmo. Športovci od 5 do 15 rokov môžu pretekať v behu alebo na bicykli, či odrážadle. Na víťazov čakajú hodnotné ceny a každý malý športovec dostane medailu a tričko Športuj Slovensko.

Letné prázdniny odštartujú jubilejným 20-tym ročníkom medzinárodného futbalového turnaja pre deti a mládež FRAGARIA CUP, ktorý sa bude tento rok konať od 1.7. do 5.7. Súťažiť budú mládežnícke futbalové družstvá z viacerých štátov.

16. júla sa malí aj veľkí môžu zabaviť na koncerte speváčky Kristíny. Súčasťou programu je aj kúzelník a detské atrakcie.

Aké by bolo leto v Prešove bez Pivného festivalu? Tento rok sa bude od 21.7. do 14.8. konať už jeho dvanásty ročník. Organizátor podujatí v Jazdeckom areáli Artúr Benes sľubuje aj na Pivnom festivale bohatý program: „Našich návštevníkov chceme tento rok potešiť o niečo viac, aj kvôli neustálym obmedzeniam, ktoré sprevádzali posledné dva roky. Preto sme program obohatili napríklad aj o koncerty skupín Peter Bič Project, Horkýže Slíže, The Duchon´s a v rámci programu pokrstí svoje nové CD aj kapela Basawell. Samozrejme plánujeme množstvo detských atrakcií, PUB QUIZY, majstrovstvá pretláčaní rukou a hre !Človeče nehnevaj sa“, ale sily si budete môcť zmerať aj v novinke, „BEERPONGU“, upresňuje Artúr Benes.

Milovníkov piva poteší široký sortiment špeciálov a remeselných pív, alko aj nealko ciderov a radlerov z domácej produkcie, Čiech a Moravy, ale aj Nemecka či Anglicka. Nebude chýbať ani pivo KOŇAR, ktoré dal navariť organizátor festivalu a aj na minulom ročníku sa tešilo veľkej popularite, najmä vo verzii Koňar Porter Jahoda 14°.

21.8. poteší rodiny s deťmi koncert Mira Jaroša, o týždeň neskôr, od 25.8. do 28.8 čaká na športovcov Hummel 4 Sport Cup a v ten istý víkend aj cyklomaratón. Leto uzavrie tradičný prešovský Koňar fest s parkúrovými pretekmi a ten správny návrat v čase dotvoria v tomto termíne aj predajné a výstavné trhy. Termín konania Koňar festu je plánovaný na 15. – 18. septembra.

Všetky podujatia nájdete na FB stránke Bowling pri trati.

Ilustračné foto: Viktor Zamborský