Skip to content
Menu
Menu

95 KNIŽNIČNÝCH RADOSTÍ

(td) – Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove oslavuje v tomto roku 95. výročie svojho založenia. Výročie sa rozhodla osláviť celoročnou aktivitou 95 knižničných radostí.
Pôjde o 95 malých i väčších radostí, ktoré knižnica poskytne svojim používateľom, malým aj väčším čitateľom a návštevníkom knižnice. Radosti budú niekedy plánované, inokedy nečakané. Cieľom týchto radostí je nielen si pripomínať 95. výročie knižnice, ale hlavne neustále zlepšovať služby pre svojich návštevníkov, aby do knižnice chodili radi a odchádzali spokojní.
Prvé radosti sú odovzdávané pobočkám od januára tohto roka. Slávnostné predstavenie nového loga knižnice a programu knižnice pri príležitosti jej 95. výročia sa uskutoční dnes o 10. h v Centre regionálnych dokumentov, Hlavná 139. „Doteraz sme čitateľov potešili okuliarmi na čítanie, ktoré im poslúžia v našej čitárni. Na odbornom oddelení pribudol moderný regál na časopisy, na detských oddeleniach nábytok a detské police prístupnejšie tým najmenším. Knižnica vo februári predstavila novú webovú stránku a spolu s ňou bolo vytvorené aj nové logo, ktoré bude predstavené práve dnes,“ dozvedeli sme sa od Ivety Hurnej, riaditeľky knižnice. Medzi ďalšie knižničné radosti, ktoré knižnica pripravuje počas roka, bude patriť Noc s Andersenom, festival pre rodiny s deťmi Zvedavé čítanie, Prečítané leto pre deti počas letných prázdnin, nový používateľský prístupnejší knižnično-informačný systém, výmenná burza ručných prác, adventný kalendár, knižná výzva, burza kníh, kvízy, workshopy, prednášky a mnoho ďalších akcií, ktoré bude knižnica postupne predstavovať na svojej webovej stránke a facebooku.
Ilustračné foto: www