Skip to content
Menu
Menu

Klienti Náruče sa so svojimi blízkymi môžu stretnúť v novom návštevnom domčeku

Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove zriadilo pre svojich klientov návštevný domček. Tí sa teraz môžu bezpečne stretnúť so svojimi rodinami.

Návštevný domček v Náruči slúži pre klientov a ich návštevy počas súčasnej pandemickej situácie. Poskytuje súkromie na rozhovory, pričom sú zachované všetky bezpečnostné opatrenia. Do domčeka je možné vojsť dvomi vstupnými dverami, jedny sú pre klientov zariadenia, druhé pre návštevy.

Vo vnútri domčeka sa nachádza presklená deliaca stena, cez ktorú môžu klienti zariadenia vďaka ozvučeniu a zabudovaným mikrofónom komunikovať so svojimi blízkymi. Ide o pohodlný spôsob, ktorý je možné využiť napríklad aj v prípade chrípkovej sezóny, pričom sa klienti zariadenia môžu bezpečne stretávať so svojimi blízkymi a ich zdravie zároveň nebude ohrozené.

Domček má laminátovú podlahu a dve okná. Nachádzajú sa v ňom dva elektrické radiátory, osvetlenie, dva stoly, štyri stoličky a nechýbajú ani doplnky ako nástenný obraz, kvety, dekorácie či poličky, ktoré z neho robia útulnejší priestor pre stretnutia.

Návštevný domček má dĺžku 6 metrov, šírku 2,5 metra a výšku 2,7 metra. Jeho rámová konštrukcia je z oceľového ohýbaného plechu o hrúbke 4 mm. Domček je povrchovo upravený PU náterom v 3 vrstvách.

Zdroj: presov.sk