Skip to content
Menu
Menu

Kraj očkuje aj záujemcov z výrobných spoločností

Kraj je pripravený počas najbližších sedem dní vyočkovať takmer 13-tisíc vakcín proti koronavírusu. Pre verejnosť budú otvorené všetky krajské veľkokapacitné centrá, ktoré podajú spolu 10 500 vakcín. Viac ako 2 300 vakcín vyočkuje výjazdová očkovacia služba, ktorá navštívi až 34 lokalít kraja – obcí, prípadne miest a tiež ďalšiu výrobnú spoločnosť.

V centrách sa začína očkovať už v piatok 2. júla, a to vo VKOC Stará Ľubovňa, následne počas oboch víkendových dní a v popradskom centre pokračuje očkovanie aj v pondelok 5. júla. K vyočkovaniu majú k dispozícii 4 800 vakcín AstraZeneca, 5-tisíc vakcín Pfizer/BioNTech a 700 vakcín Sputnik V.

Centrum v Starej Ľubovni bude počas tohto očkovacieho turnusu očkovať len v piatok 2. júla. Šesť očkovacích tímov v tento deň zaočkuje či preočkuje vakcínu Pfizer/BioNTech 400 ľudí. Prešovské očkovacie centrum bude otvorené v sobotu aj nedeľu. V prvý víkendový deň, v sobotu 3. júla preočkuje 1 500 ľudí druhou dávkou vakcíny AstraZeneca, na druhý deň, v nedeľu 4. júla podá 2 000 vakcín Pfizer/BioNTech. V tento deň si čas na zaočkovanie vyhradila aj spoločnosť Eurovia SK Prešov, pričom medzi 9.30 a 10.00 hod. by malo byť zaočkovaných 30 jej zamestnancov.

VKOC Poprad bude v prevádzke od soboty 3. júla do pondelka 5. júla, pričom spolu vyočkuje 4-tisíc vakcín proti koronavírusu. Konkrétne v sobotu 3. júla 1 600 vakcín Pfizer/BioNTech, v nedeľu a pondelok (4. – 5. júla) spolu 2 400 vakcín AstraZeneca, ktoré sa aplikujú čakateľom na druhú dávku. Humenské centrum má k dispozícii spolu 1 900 proticovidových vakcín. Kým v sobotu 3. júla je to 900 vakcín AstraZeneca určených na preočkovanie, o deň neskôr je v pláne tu zaočkovať či preočkovať tisícku ľudí vakcínou Pfizer/BioNtech.

Centrum v Bardejove v túto nedeľu 4. júla znovu ako jediné vakcinačné centrum prešovskej župy podáva vakcínu Sputnik V. Tentoraz ide o preočkovanie jej druhou dávkou, ktorú by malo dostať 700 ľudí.

Už počas ďalšieho víkendu by sa ponuka vakcín v jednom z veľkokapacitných očkovacích centier PSK mala rozšíriť aj o vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson. Kraj bude mať k dispozícii približne tisíc dávok tejto vakcíny.

Výjazdová očkovacia služba aktuálne prioritne nabieha na režim preočkovania. Vakcináciu druhu dávkou Pfizer/BioNTech bude realizovať od piatka 2. júla do štvrtka 8. júla, a to v 29 lokalitách kraja, kde by sa malo vyočkovať približne 1 500 vakcín. Konkrétne v obciach, resp. mestách: Banské, Kamenná Poruba, Davidov, Cabov, Kobyly, Hertník, Janovce, Bartošovce, Osikov, Sačurov, Sečianska Polianka, Dlhé Klčovo, Nižný Hrušov, Šuňava, Vernár, Ždiar, Osturňa, Veľká Franková, Švábovce, Jánovce, Hrubov (mesto Humenné), Nová Kelča, Kvakovce, Holčíkovce, Ďapalovce, Mokroluh, Šiba, Hervartov a Fintice.

Ešte v sobotu 3. júla bude služba prvou dávkou tejto vakcíny očkovať obyvateľov nad 60 rokov a ŤZP zo Sedlísk a Ondavských Matiašoviec (280 vakcín). V piatok 9. júla by mali mobilné jednotky PSK očkovať nových záujemcov v Novej Lesnej (150 vakcín), koncom budúceho týždňa tiež obyvateľov z obce Rafajovce a okolia Vranova nad Topľou (150 ľudí).

Služba pokračuje aj v očkovaní vo výrobných spoločnostiach. Počas jedného očkovacie dňa by mala v Bukóze Vranov nad Topľou zaočkovať 200 ľudí.

Daša Jeleňová
hovorkyňa PSK