Skip to content
Menu
Menu

Mesto kúpi na zimný štadión sedačky za 370-tisíc eur  

Prečítať článok

(ako) – Zimný štadión je síce zrekonštruovaný, ale zatiaľ môže slúžiť len ako tréningová hokejová hala. Pre divákov tam totiž chýbali sedačky. Staré v čase obnovy demontovali. To sa teraz zmení. Radnica už podpísala zmluvu na dodanie a montáž sedačiek. Ide o  dôležitú súčasť vybavenia hokejovej haly, ktorá je potrebná pre úspešný začiatok extraligovej sezóny v Prešove.

Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, celkovo pôjde o 3700 nových sedadiel, ktoré by mali byť kompletne namontované už začiatkom jesene, kedy v meste Prešov očakávame štart najvyššej hokejovej súťaže.

„V roku 2018 sme spustili najväčšiu rekonštrukciu zimného štadióna od jeho vzniku s cieľom vytvoriť v Prešove modernú a bezpečnú halu, ktorá bude základom pre rozvoj prešovského hokeja. Pripravovaný návrat extraligy do nášho mesta po viac ako 20-tich rokoch by však nemal zmysel bez divákov, a preto chceme s inštaláciou nových sedadiel začať čo najskôr,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto Prešov získalo na nákup sedačiek dotáciu z Prešovského samosprávneho kraja v rámci Výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie pre rok 2020 „Výzva pre región“ vo výške 175 000 eur.

„Celková vysúťažená cena sedadiel vrátane ich montáže je 370 044,72 eur s DPH. Vďaka verejnému obstarávaniu sa tak podarilo ušetriť z mestského rozpočtu takmer 80 tisíc eur,“ upresnil náklady hovorca mesta Tomek.

Nové sedadlá musia spĺňať všetky certifikované bezpečnostné kritériá. Všetky budú v tmavočervenom odtieni a budú rozdelené do troch kategórií na základné (približne 3 550 kusov), nadštandardné (približne 135 kusov) a VIP (približne 17 kusov).

Základné sedadlá budú sklopné bez lakťovej opierky s minimálnou celkovou výškou 800 mm. Nadštandardné sedadlá budú mať navyše spoločnú opierku a minimálnu celkovú výšku 850 mm. VIP sedadlá budú mať samostatnú bočnú lakťovú opierku, a taktiež opierku hlavy a držiak na pohár. Ich minimálna výška bude 1050 mm. Spoločným prvkom všetkých sedadiel bude akustická úprava zo spodnej strany sedáku.

Dodávateľom je spoločnosť PESMENPOL spol. s r.o., ktorá sa stala víťazom verejnej súťaže. Dodávateľ sedadlá dodá a namontuje do hľadiska vrátane všetkých potrebných vysprávok.

Foto: pk