Skip to content
Menu
Menu

Pre kontroly na hraniciach budú meškať vlaky

(pv) – Česká republika aj Rakúsko ohlásili dočasné zavedenie kontrol na hraniciach so Slovenskom. Dôvodom je zvýšená nelegálna migrácia. Kontroly začali od polnoci zo stredy na štvrtok (29. 9.).

Podľa hovorcu ZSSK Tomáša Kováča kontroly sa budú robiť v pohraničnej stanici na českej strane, ale je veľmi pravdepodobné, že vlaky budú meškať.

Spoločnosť České dráhy taktiež avizovala, že pre hraničné kontroly sa medzištátne vlakové spoje zdržia. „V súčasnej dobe je ťažké odhadovať dĺžku pobytu v pohraničných staniciach a oneskorenie v jazde. Odhadujeme však, že by sa zdržanie mohlo pohybovať okolo 15 minút v závislosti od obsadenosti jednotlivých spojov,” uviedol hovorca spoločnosti Petr Šťáhlavský.

Autobusový dopravca Slovak Lines tvrdí, že sa s podobnými zvýšenými kontrolami na rakúskych hraniciach stretáva pravidelne. Doteraz však nemali výrazný vplyv na zdržanie spojov.

Podľa dostupných informácií rakúski policajti budú kontrolovať predovšetkým dodávky a väčšie vozidlá a ako sa to dotkne medzinárodnej autobusovej dopravy zatiaľ nie je známe.

Ilustračné foto: ZSSK