Skip to content
Menu
Menu

Prešov kvitne, ožijú aj mosty

(ako) – Prešov bude aj tento rok plný rozkvitnutých letničiek. Už ich vysádzajú. Novinkou bude 200 kvetináčov, ktoré osadia na zábradliach mostov na Levočskej a Požiarnickej ulici.

Ako informovala tlačová referentka prešovskej radnice Lenka Šitárová, v kvetináčoch budú vysadené pelargónie, petúnie, surfínie, plektranty, či mini petúnie (Million bells). Spolu bude vysadených 1200 kusov rastlín.

„Okrem kvetináčov umiestnených na mostoch, mesto Prešov skrášľuje farbami ďalších 6 315 kusov letničiek. Nájsť ich môžete v rôznych častiach mesta. Vysadených je 9 druhov letničiek – begónie, muškáty ružové a červené, aksamitníky, zinnie, sedmokrásky, petúnie, ale aj kany indické v rôznych farbách či letničky s okrasnými listami, napr. Plectranthus. K týmto kvetom pribudne na jeseň ešte 21 druhov trvaliek a 3 druhy cibuľovín (tulipánov a narcisov),“ uviedla Lenka Šitárová.

Letničky môžu Prešovčania i návštevníci mesta nájsť v 21 záhonoch v centre mesta na Hlavnej ulici, na Námestí mieru, v kvetináčoch pred Mestským úradom na Jarkovej ulici, pred Divadlom Jonáša Záborského, pri Evanjelickom kolégiu, pred Krajským pamiatkovým úradom, na Levočskej ulici a v blízkosti NC Opál.

Centrum mesta zdobí navyše 8 gárs s kvetmi a kvetináče v oknách historickej budovy radnice.

Foto: PK